film

Spielberg nie próżnuje. Zapowiedź Extant

Na drugą serię Pod Kopułą przyjdzie widzom jeszcze czekać, jednak Steven Spielberg nie planuje spokojnie siedzieć i czekać, aż serial powróci na ekrany telewizorów. CBS Network opublikowało bowiem zapowiedź serialu sci-fi, przy którym jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobistości współczesnego kina będzie służyła jako producent wykonawczy. Do zobaczenia poniżej:

 

CBS, które ma w swojej ramówce takie seriale jak Teoria wielkiego podrywu czy Jak poznałem waszą matkę teraz starać się będzie pozyskać widownię, w której smak trafi Extant. Stacja tak bardzo wierzy w ten projekt, że pominięto nawet odcinek pilotażowy, który zwykle ma za zadanie sprawdzić, czy serial zostanie dobrze odebrany i czy spodoba się widzom.

Extant, thriller sci-fi z nutką zagadkowości opowiadać będzie o astronautce (Halle Berry), która po roku spędzonym w przestrzeni kosmicznej powraca i próbuje znów wieść zwyczajne życie ze swoją rodziną. Doświadczenia, które przeprowadzała w kosmosie doprowadzą do wydarzeń, które zmienią bieg ludzkiej historii.

Serial jest wspólnym projektem CBS Television Studios i Amblin Television, firmy założonej właśnie przez Stevena Spielberga. Filmografia studia zawiera takie hity sci-fi jak chociażby serię Parku Jurajskiego, Sztuczną inteligencję czy Raport mniejszości. Scenariusz serialu stworzył Mickey Fisher, którego kariera scenarzysty zatrzymała się w 2006 roku filmem Summer Nuts, który również reżyserował. Obok Spielberga i Fishera producentami są Darryl Frank (serial Wrogie niebo, przerwany po pierwszym sezonie Terra Nova), Greg Walker (seriale Vegas i Tajemnice Smallville), Brooklyn Weaver (Numer 23, Out of the Furnace) oraz Justin Falvey (seriale Wrogie niebo i Pod kopułą). W serialu, oprócz zaznajomionej z tematem sci-fi zdobywczyni Oscara Halle Berry (Czekając na wyrok, Atlas Chmur) zagra również Hiroyuki Sanada, który także zdobył już spore doświadczenie w serialach sci-fi spowitych mgłą tajemniczości. Występował bowiem gościnnie w Zagubionych, a teraz jest gwiazdą serialu Helix. Premiera Extant ma mieć miejsce 2 lipca tego roku.

podobne treści