internet

Spam na Pinterest pozwala zarobić ponad 1000 $ dziennie

Sposobów na zarabianie w Sieci było już mnóstwo. Zazwyczaj konkretna możliwość kończy się dokładnie w tym momencie, gdy pomysł zaczyna być podchwytywany przez innych. Tak jak pomysł na spamowanie na Pinterest, dzięki któremu zarobić można ok 1000 dolarów dziennie.

Działa to mniej więcej w ten sposób. Spamer tworzy tysiące fałszywych kont a następnie umieszcza na nich zdjęcia przedmiotów, które można nabyć w Amazon. Jeżeli ktoś podchwyci jego inicjatywę – „zrepinuje” obrazek, kupi czy oceni, obrazek zostanie wywindowany w górę rankingu popularności. A ponieważ spamer dysponuje tysiącami kont można przypuszczać, że sam sobie pomaga w drodze na szczyt. Kiedy promowany przez niego przedmiot jest już widoczny dla wszystkich użytkowników całkiem spora grupa osób kliknie w niego nabijając spamerowi centy w programie affiliate Amazona.

Mężczyzna, który twierdzi, że jako pierwszy zaczął spamować na Pinterest rozpoczął swoją karierę 20 lutego. Początki były skromne – bardzo dużo ręcznie wklejonych zdjęć na różnych profilach. Po 24 godzinach okazało się, że zarobił 20 dolarów. Dziś zarabia ponad 1000 dolarów dziennie a jeśli trend się utrzyma w przyszłym tygodniu jego zarobki przekroczą 2000 dolarów.

W wywiadzie dla Daily Dot sprawca, anonimowy mężczyzna z doświadczeniem w spamowaniu na innych portalach społecznościowych, twierdzi, że ze wszystkich sieci społecznościowych najłatwiej mu spamować na Pinterest. A o swoim procederze nie boi się rozmawiać ponieważ wie, że wcześniej czy później się skończy.

Choć biorąc pod uwagę jak wielki potencjał odkryć można w Pinterest, zwłaszcza jeśli jest się producentem odzieży damskiej, administracja serwisu będzie musiała sprostać wielu wyzwaniom w walce ze spamem.

[Daily Dot]

podobne treści