bizneskrótka piłkanews

Sony zamierza zredukować liczbę produkowanych smartfonów

Nie ulega wątpliwości, że ostatnie miesiące nie należały do najprzyjemniejszych dla szefostwa japońskiej firmy. Nie dalej jak we wrześniu ujawniło ono, że kierowana przez nie korporacja może zakończyć ten rok fiskalny ze stratą rzędu 2 miliardów dolarów, spowodowaną dużą obniżką popytu na liczne urządzenia jej produkcji. Dziś zaś poinformowało ono o wdrożeniu trzyletniego planu naprawy finansów firmy, przewidującego reformę jej struktur i przeniesienie uwagi na inne, dochodowe sektory rynku.

Zgodnie ze słowami szefa dywizji mobilnej Sony, Hirokiego Totoki, najnowszy plan giganta zakłada rychłe uszczuplenie jego oferty w zakresie produkowanych modeli telewizorów i smartfonów. Zapowiadane cięcia mają objąć nawet 30% jego portfolio i będą dotyczyć głównie sprzętu z dolnej bądź średniej półki cenowej. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że ten zwyczajnie przegrywał ostatnio rywalizację z rozmaitymi ofertami konkurencji. W całym poprzednim kwartale Japończycy sprzedali zaledwie 10 milionów telefonów swej produkcji – dla porównania w pierwszych trzech miesiącach dystrybucji nabyto o 2 miliony więcej egzemplarzy flagowca Samsunga, słuchawki Galaxy S5.

Według zapewnień Sony, firma pragnie teraz skupić się na czerpaniu profitów z rynku konsol oraz produkcji produkcji rozmaitych modułów fotograficznych dla smartfonów. To właśnie te dwa segmenty mają zapewnić jej stały, wysoki dochód, który przywróci jej finanse do właściwego stanu. Ma do tego dojść już za trzy lata, kiedy to Japończycy chcą ponownie rzucić wyzwanie firmom pokroju Samsunga czy Apple.

Jeżeli plan okaże się skuteczny i Sony utrzyma wysokie wpływy z sektora gier oraz rozrywki, powrót do faktycznej rywalizacji powinien okazać się możliwy. Tak czy siak, póki co stoi on pod sporym znakiem zapytania.

Źródło: Android Central

podobne treści