newssmartfonytablety

Sony Xperia Z Ultra: największy ekran wśród smartphone’ów

Sony zapowiedziało dziś oficjalnie smartphone’a Xperia Z Ultra. Biorąc pod uwagę specyfikacje, urządzenie, które wejdzie do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku, będzie jednym z lepszych na rynku. Jest tylko też jeden duży problem. Jest nim ekran.

Nie chodzi wcale o jego jakość, ponieważ urządzenie wyposażono w świetny, odporny na zarysowania ekran 1080p, w którym upakowano 352 piksele na cal. Problem w tym, że sam ekran ma przekątną 6,4 cala, co jest pewnym absurdem, ponieważ tak duży ekran skutecznie uniemożliwia korzystanie z urządzenia jak z telefonu komórkowego. Jest to właściwie mały tablet, co nie jest oczywiście niczym złym, ale firma zachowuje się trochę jakby się tego wstydziła i, z uporem godnym lepszej sprawy, klasyfikuje Sony Xperia Z Ultra do kategorii smartphone’ów.

Ale w tym przypadku nie tylko ekran robi wrażenie. Wewnątrz niezwykle cienkiej, odpornej na działanie kurzu i wody obudowy (jedyne 6,5 milimetra), znalazło się miejsce na czterordzeniowy procesor Qualcomm’s Snapdragon 800 2,2 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart micro SD, kamerę 8 megapikseli, LTE, NFC i baterię o pojemności 3000 mAh. Sony pochwaliło się ponadto opracowaniem specjalnego trybu „Stamina”, który ma przyczynić się do wydłużenia życia baterii. Choć podczas prezentacji nie padły żadne konkretne liczby, Sony twierdzi, że on w stanie czterokrotnie przedłużyć czas czuwania. Urządzenia działać będzie pod kontrolą Androida 4.2.

Stylistycznie Xperia Z Ultra nawiązuje do wcześniejszych urządzeń z serii Z, czyli można śmiało powiedzieć, że urządzenie wygląda niezwykle elegancko i powinno dobrze leżeć w dłoni ponieważ waży jedynie 210 gramów. Powinno, ale z powodu jego wymiarów, nie jest to takie pewne.

Pierwsze egzemplarze Sony Xperia Z Ultra mają pojawić się w sklepach w trzecim kwartale tego roku w kolorach czarnym, białym i fioletowym. Nie wiadomo niestety ile kosztować będzie to urządzenie ani kiedy trafi do Polski.

podobne treści