grynews

Sony wyda 50 milionów dolarów na promocję konsoli PlayStation Vita

Wygląda na to, że zarządowi japońskiego koncernu bardzo zależy na tym, żebyśmy pokochali PlayStation Vita. Jest skłonny wydać na promocję 50 milionów dolarów i będzie to największa kampania w historii Sony skoncentrowana na uruchomieniu nowej platformy.

Już w przyszłym tygodniu konsola trafi do amerykańskich sklepów. Kampania “Never Stop Playing” zakłada m.in. reklamy na Facebooku, YouTube, Twitterze oraz oczywiście w telewizji podczas nadawania The Simpsons, South Parku czy meczy NBA.

W Stanach Zjednoczonych PlayStation Vita będzie można kupić od 22 lutego za 250 dol. (wersja Wi-Fi) oraz 300 dol. (wersja 3G). Na starcie na konsolę dostępnych będzie ponad 20 gier w cenie od 10 do 50 dol.

Czy Vita będzie hitem? Według naszych kolegów z Gizmodo.com, raczej nie. Sam Biddle zauważa, że nigdy nie było szału na PSP a Nintendo 3DS nie spełniło oczekiwań:

Telefony i laptopy zajmują miejsce tradycyjnych komputerów, Vita wygląda niepewnie, nie ma dla siebie miejsca i przegrywa na obu frontach – nie przebije twojego telefonu ani twojej konsoli. Stara się symbolizować przyszłość, ale cała koncepcja Vita wydaje się dziwnie przestarzała.

Trudno się nie zgodzić. Jeśli miałbym wskazać przyszłość przenośnych gier, to stawiałbym raczej na tablety dowolnej maści zasilane chmurą i działające w modelu, jaki np. proponuje onlive.com.

[gamespot]

podobne treści

 • Dawid

  Konsolę można testować w kilku sklepach na terenie całej Polski.
  Szczerze, trochę pograłem i stwierdziłem, że jest bardzo niewygodna, niepodoba mi się układ klawiszy, joy’e są małe, wyślizgują się, ale to pewnie przyzwyczajenie do pada od Xboxa.

 • Dawid

  Konsolę można testować w kilku sklepach na terenie całej Polski.
  Szczerze, trochę pograłem i stwierdziłem, że jest bardzo niewygodna, niepodoba mi się układ klawiszy, joy’e są małe, wyślizgują się, ale to pewnie przyzwyczajenie do pada do Xboxa.

 • 1.patryk.4

  Ja natomiast bardzo cenię sobie układ przycisków w Vita. Idealnie odwzoruje pad od ps3, co było niestety problemem w psp.

 • Dawid

  Zależy czy ktoś woli układ PS czy Xbox :)

 • duda.kamil

  już bym wolał kupić samego pada sixaxis i pykać na telefonie lub tablecie ;-)

 • Norbvlo

  Widac ze SONY koniecznie chce nam wcisnac kolejny ich nie wypal tak jak mialo to miejsce z PSP(ktore mialem) i przyznam sie szczeze zee z czystym sumieniem stwierdzam iz granie dluzej nizeli 30min staje sie uciazliwe:P meczy sie albo szyja albo rece dlatego tez DS jest na tym polu lepszy poniewaz ma uchylny ekranik oraz wiecej prawdziwych exclusiwow(bo sony jedynie mowi o exclusiwach aa prawda jest taka ze portuje hurtowo wszystko z czarnuli):P………