newstablety

Sony wstrzymało sprzedaż tabletu Xperia Tablet S

Pamiętacie Sony Xperia Tablet S? 9,4-calowe, wodoszczelne cacko japońskiego giganta, które po raz pierwszy ujawniono w trakcie berlińskich targów IFA? Według informacji przekazanych mediom przez rzecznika firmy, Noriko Shoji, Sony musiało wycofać go ze sprzedaży ze względu na niewykrytą uprzednio, fabryczną usterkę, zdiagnozowaną dopiero po jego głośnej, rynkowej premierze. Proces wstrzymywania sprzedaży tabletu rozpoczęto, a jakżeby inaczej, od Japonii.

Wszystko przez – uwaga – problemy z… wodoszczelnością. Zgodnie z pierwszymi doniesieniami, okazało się, że między ekranem a obudową urządzenia pojawiła się tajemnicza, niewielka szczelina, umożliwiająca płynom dostanie się do miejsc, w których nie są szczególnie mile widziane. Tyle wiemy (i w gruncie rzeczy zdaje się to być jedyną, acz dość poważną usterką).

Jeśli więc ktoś z was wszedł jakimś sposobem w posiadanie Xperii Tablet S – niech lepiej, wbrew reklamowym hasłom, trzyma go jednak z dala od wszelkiego rodzaju cieczy.

Gwoli przypomnienia, nowy tablet Sony dysponuje 9,4-calowym ekranem  IPS o rozdzielczości 1280×800 pikseli, wydajnym, czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 3, łącznością W-Fi, portem podczerwieni, slotem na karty microSD, dwoma – 8 i 1 mpix – kamerkami, odbiornikiem GPS, 6000 mAh baterią i – zależnie od wybranej konfiguracji – 16 GB, 32 GB lub 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

[Android Central]

podobne treści