gadżetytablety

Sony wraca do gry z nowym tabletem

Zdjęcia następcy Sony Tablet S wypłynęły na niemieckiej stronie internetowej – nowy tablet ma być cieńszy i przypominać… Microsoft Surface.

Przynajmniej takie można odnieść wrażenie przyglądając się zdjęciom. Nowy tablet ze stajni Sony ma nazywać się po prostu Xperia Sony Tablet i ma być dużo lepszy niż swój poprzednik. Urządzenie ma być wyposażone w procesor Tegra 3, 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, baterię 6000mAh, która wystarczyć ma na 10 godzin pracy i moduł łączności 3G. Całość zamknięta w aluminiowej obudowie grubości 8,8 milimetra.

Największe skojarzenia z Microsoft Surface budzi oczywiście klawiatura. W wizji Sony jest ona również etui, ale można także wygiąć ją do tyłu by stworzyć podstawkę. Niestety klawiatura jest dodatkiem do tabletu, za który zapłacić trzeba będzie prawie 100 dolarów.

Sam japoński tablet ma kosztować 449.za wersję 16GB model, 549.99 dolarów za model 32GB i 649.99 dolarów za 64GB pamięci wewnętrznej.

Na zdjęciach brakuje jeszcze tylko daty premiery ale biorąc pod uwagę, że Tablet S zadebiutował w trzecim kwartale zeszłego roku można spodziewać się, że z Xperia Sony Tablet będzie podobnie.

[Mobiflip via The Verge]

podobne treści