newssmartfony

Sony ujawniło ceny obydwu wersji smartfona Xperia E

Tydzień po oficjalnej zapowiedzi premiery, Sony podało do wiadomości europejskie ceny dwóch wariantów budżetowego smartfona Xperia E. Tak, jak się tego spodziewaliśmy – nie jest drogo.

Sony Xperia E ukaże się na rynku w dwóch dość zbieżnych, ale nie identycznych wersjach – Single i Dual Sim. Obydwie dysponują niewielkim, 3,5-calowym ekranem LCD o marnej rozdzielczości 480×320 pikseli, jednordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon MSM7227A o częstotliwości taktowania 1 GHz (+ Adreno 200 GPU), 512 MB-ami RAM-u, 4 GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej dzięki obecności slotu na karty micro SD), 3,2 MPx kamerą i baterią o pojemności 1530 mAh.

Obydwa warianty smartfona – poza liczbą miejsc na karty SIM – odróżnia także system, w który zostały bazowo wyposażone. Wersja Single od samego początku będzie pracować pod kontrolą nowszego Androida 4.1 Jelly Bean, a Xperia E Dual będzie musiała zadowolić się nieco starszym i odrobinę gorszym Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich (z obietnicą rychłej aktualizacji do JB).

Według informacji portalu The Unwired najnowsze dziecko Sony będzie kosztować kolejno – w wariancie Single i Dual SIM – 159 bądź 169 euro. W przeliczeniu na złotówki, cena wyniesie zatem około 700 złotych.

Skusicie się?

[Android Central]

podobne treści