gryWiadomości promowane

Sony ujawnia wygląd UI konsoli PlayStation 4

Oficjalna zapowiedź konsoli PlayStation 4 już za nami, a to oznacza, że w najbliższych miesiącach będziemy mieli do czynienia z prawdziwym wysypem informacji na temat ostatecznej specyfikacji i funkcji nowego cacka japońskiej firmy. Stopniowe podgrzewanie atmosfery, szczególnie w obliczu delikatnego zastoju na rynku konsol, raczej nie zaszkodzi kolejnemu flagowcowi Sony. Zobaczcie kilka zrzutów ukazujących wygląd interfejsu użytkownika PlayStation 4.

Zrzuty, które możecie zobaczyć poniżej, są w zasadzie esencją tego o czym tak zawzięcie opowiadało nam Sony w trakcie niedawnej imprezy. Z opublikowanych przez firmę zdjęć możemy wywnioskować, że słowa poważnym na społecznościowe funkcje konsoli wcale nie były przesadzone oraz że wygląd jej ekranów menu dość poważnie kojarzy się, przynajmniej w mojej opinii, ze sławnym i bardzo kontrowersyjnym interfejsem Metro (swoją drogą, jak to jest, że tak krytykowane UI stało się inspiracją dla tak wielu różnych producentów?).

Najogólniej mówiąc – na poniższych „screenach” możemy zobaczyć ekran startowy z listą gier oraz krótkim podsumowaniem najważniejszych informacji dla użytkownika konsoli, menu „share”, za pośrednictwem którego jej właściciele będą dzielić się fragmentami swojej rozgrywki z innymi posiadaczami PS4 oraz ekran tzw. „streamingu live” gdzie gracze będą na żywo relacjonować swoje aktualne zmagania z najróżniejszymi tytułami. Co więcej, wygląda na to, że nowa konsola Sony faktycznie będzie dysponować możliwością silnej integracji z urządzeniami mobilnymi, za pośrednictwem których użytkownicy będą mogli np. śledzić profile online innych właścicieli PS4 bądź też oglądać transmisje live z rozgrywek. Wszystkie opublikowane dotychczas zdjęcia znajdziecie w galerii poniżej.

Podobają wam się?

Zdjęcia pochodzą z serwisu Redmond Pie.

podobne treści