tabletyWiadomość główna

Sony Tap 20: tablet dość nietypowy

Zawsze wydawało mi się, że jedną z głównych cech tabletu jest jego mobilność. Najwyraźniej się myliłem – Sony postanowiło wydać krzyżówkę tabletu i monitora.

Dodać należy, że monitora wcale nie małego – VAIO Tap 20 będzie miał przekątną ekranu wynoszącą 20 cali.

Tap 20 zaprojektowano w taki sposób, by mógł jednocześnie działać jako all-in-one PC i jako bardzo bardzo duży tablet z Windowsem 8. Ale w tej drugiej funkcji również działać będzie raczej stacjonarnie, ponieważ urządzenie waży ponad 5 kilogramów. Mocne przywiązanie do miejsca podkreślane jest także przez akumulator Tap 20, który wystarczy na zasilenie go jedynie przez dwie godziny.

Sony twierdzi, że Tap 20 to „nowe i świeże spojrzenie na domowy komputer”. Za to „nowe spojrzenie” zapłacić będziemy musieli minimum 880 dolarów. Za tę cenę otrzymamy, poza dwudziestocalowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli, CPU Intel Core i3, i5 lub i7, 4GB/8GB RAM oraz dysk do 1TB.

Do plusów należy zaliczyć dołączoną klawiaturę i myszkę, które pozwalają korzystać z urządzenia jak z komputera oraz dziesięciopunktowy ekran wielodotykowy.

Po co Sony postanowiło stworzyć takie urządzenie? Tap 20 ma być komputerem domowym, który będzie wspierał wszystkie możliwe rodzaje interakcji. Stąd wielodotykowy ekran oraz dołączone akcesoria. Dlatego też zdecydowano się zastosować jedną obudowę podobną do tabletu, dzięki czemu można korzystać z niego w gabinecie, w salonie, w sypialni albo nawet na podłodze.

Czy coś takiego się przyjmie? Możliwe, choć jestem trochę sceptycznie nastawiony do takich pomysłów.

[Geek]

podobne treści