newstablety

Sony Tablet P tym razem naprawdę otrzyma Androida 4.0

O perypetiach związanych z aktualizacją oprogramowania Sony Tablet P do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich informowaliśmy już niejeden raz. Najpierw w związku z informacją, że wraz z innym tabletem Sony – S – otrzyma on paczkę z lodową kanapką już w kwietniu tego roku (w wypadku S okazało się to prawdą). Potem zaś, kiedy w sieci pojawiły się wieści, że Android 4.0.3 zawita do Tabletu P pod koniec maja (znów – nie sprawdziło się). Do trzech razy sztuka? Według najświeższych zapewnień, globalny update systemu operacyjnego P tym razem naprawdę wystartował.

Aktualizacja przypominającego trochę Nintendo DS dwu-ekranowca Sony do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich ma ruszyć już w najbliższych dniach obejmując kilka „wybranych przez Sony rynków”. Jakich konkretnie? Na razie nie wiadomo, ale jest to raczej start update’u obejmującego swym zasięgiem nieco więcej niż tylko parę krajów (prędzej czy później, jak to w słynnym powiedzeniu – nie wszyscy naraz).

Gwoli przypomnienia, poza ICS, aktualizacja Tabletu P wyposaży go m.in. w: funkcję edycji obrazów bezpośrednio w ich galerii, możliwość tworzenia obszernych panoram z dostępnych fotografii, możność aktywowania kamery wprost z zablokowanego ekranu startowego, a także tzw. „Small apps”, czyli małe aplikacje (np. kalkulator lub okno przeglądarki) mogące działać na wierzchu, a nie jedynie obok wcześniej aktywowanych, większych aplikacji.

[phones review via slashgear]

podobne treści