biznesgrynews

Sony sprzedało 70 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 3

Sony poinformowało, że od momentu premiery w listopadzie 2006 roku, sprzedano już 70 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 3.

Co więcej, okazuje się, że przez nieco ponad dwa lata, japońska firma sprzedała w przybliżeniu 15 milionów kontrolerów Move, obsługiwanych już przez około 400 różnych gier. Liczby te dotyczą oczywiście wyłącznie urządzeń wykupionych przez sprzedawców detalicznych, a nie zwykłych konsumentów (czyli po prostu nas). Niemniej – i tak są całkiem imponujące.

Imponujące, ale – niestety dla Sony – wcale nie najlepsze. To Nintendo ciągle pozostaje globalnym liderem na rynku konsol. 30 września liczba sprzedanych egzemplarzy Nintendo Wii osiągnęła już ponad 97 milionów sztuk. A warto wspomnieć, że tuż za rogiem czai się premiera kolejnej wersji tego urządzenia – Wii U. Nintendo może więc chyba zacierać ręce.

Gwoli przypomnienia – jak do tej pory powstało około 3600 gier kompatybilnych z PlayStation 3, które sprzedały się w 595 milionach kopii na całym świecie. Skupiająca posiadaczy konsoli sieć PlayStation Network działa już w 59 krajach i oferuje dostęp do około 170 tys. najróżniejszych plików (tylko 57 tys. z nich jest ściśle powiązanych z grami).

[SlashGear]

podobne treści