news

Sony rozważa wprowadzenie stopniowania głębi 3D w PS3

Sony musiał spodobać się patent wykorzystany w Nintendo 3DS, a polegający na możliwości regulowania za pomocą suwaka „natężenia” widoczności trzeciego wymiaru na ekranie wyświetlacza. Twórca PlayStation 3 rozważa wprowadzenie podobnego rozwiązania w swojej konsoli.

Twórca gier Sony pracujący przy nadchodzącym Sly Cooper zasugerował, że taki suwak mógłby się pojawić, a  kontrola na nim zostałaby przypisana do któregoś z analogowych dżojstików w padzie DualShock.

#!#photo2#!#

Być może dzięki kontroli głębi trzeciego wymiaru nasz wzrok będzie się mniej męczyć i podobnie, jak w przypadku Nintendo 3DS pozwoli kiedyś na oglądanie wyświetlanego obrazu bez konieczności zakładania okularów. Uwierzę, jak zobaczę (najchętniej na przykładzie szóstej części Tekkena). [Mark Wilson/giz, Kotaku]

podobne treści

  • shingo00

    „Być może dzięki kontroli głębi trzeciego wymiaru nasz wzrok będzie się mniej męczyć i podobnie, jak w przypadku Nintendo 3DS pozwoli kiedyś na oglądanie wyświetlanego obrazu bez konieczności zakładania okularów. ” – pozwoli tylko w przypadku kiedy nie będzie on w 3D. Sony made by Nintendo.