film

Sony przygotowuje dwa spin-offy Spider-Mana

Jak informowaliśmy w październiku, Jamie Foxx oraz Paul Giamatti pytani o to, czy powstanie film o Sinister Six, odpowiadali wymijająco, udając, że nic nie wiedzą. Teraz wiadomo już, że taki film powstanie. Sony zapowiedziało, że powstaną dwa spin-offy Spider-Mana. Jeden, w którym właśnie Sinister Six będzie odgrywała główną rolę, a także produkcja, w której pojawi się Venom.

Sinister Six to grupa antybohaterów, którzy zostali w przeszłości złapani przez Spider-Mana, jednak później połączyli ze sobą siły, by wspólnie pozbyć się Petera Parkera raz na zawsze. Pierwsza grupa została złożona przez Doktora Octopusa, który przegrywając po raz trzeci z łażącym po ścianach nastolatkiem stwierdził, że zdecydowanie będzie potrzebował czyjejś pomocy. Kontaktuje się więc z każdym antagonistą, który kiedykolwiek skrzyżował rękawice ze Spider-Manem, jednak na jego wezwanie odpowiedzieli tylko Electro (który również pojawi się w nadchodzącym Niesamowitym Spider-Manie 2, a sportretuje go Jamie Foxx), Kraven Łowca (lubujący się w wywarach z przeróżnych roślin leśnych, które dają mu niebywałe umiejętności), Mysterio (specjalista od efektów specjalnych, hipnotyzer i magik), Vulture (potrafi latać, co poza ogromną wiedzą z elektroniki i inżynierii mechanicznej, jest jedyną jego umiejętnością) oraz Sandman, który był już przedstawiany we wcześniejszej trylogii Spider-Mana, a grał go Thomas Haden Church.

Venom to Symbiot, czyli członek rasy pozaziemskich pasożytów, który spowija nosiciela czarną powłoką, wyglądającą jak kostium. Przejmując człowieka, Venom zyskuje jego umiejętności, a nawet wielokrotnie zwiększa ich siłę. Venoma oglądaliśmy już w Spider-Manie 3.

Do pracy nad oboma filmami zatrudnieni zostali scenarzyści Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinker, Ed Solomon i Drew Goddard pod wodzą długoletnich producentów filmów związanych z człowiekiem-pająkiem, Aviego Arada i Matta Tolmacha. Co ciekawe, spece od scenariuszy pracowali wcześniej nad skryptami chociażby Transformers, Star Trek, Facetów w Czerni czy Project: Monster. Reżyserem filmu opowiadającego o złowrogiej grupie przeciwników Petera Parkera będzie Alex Kurtzman, a Venom wpadnie w ręce Drew Goddarda.

Jako, że żadne daty nie zostały jeszcze określone, na razie najbliższą produkcją sygnowaną znaczkiem człowieka-pająka jest nadchodzący Niesamowity Spider-Man 2. Dla przypomnienia zwiastun, a właściwie jego najnowsza wersja zapowiedzi filmu o przygodach ludzkiego pajęczaka, która, naszym zdaniem, jest lepsza od oryginalnego:

 

Niesamowity Spider-Man 2 wejdzie do polskich kin 21 kwietnia 2014 roku. Peter Parker (Andrew Garfield) prowadzi podwójne życie. Zwykłego ucznia szkoły, chłopaka Gwen Stacy (Emma Stone). Jest też Spider-Manem, walczącym z przestępcami i upewniającym się, że miasto jest bezpieczne. Tym razem przyjdzie mu zmierzyć się z Electro (Jamie Foxx), złoczyńcy, który będąc porażonym piorunem uzyskał moc kontrolowania elektryczności i Rhino (Paul Giamatti), posiadającym nadludzką siłę i prędkość.

podobne treści