newssmartfony

Sony prezentuje toughphone Xperia Advance

Sony ogłosiło, że niebawem na rynku pojawi się nowy „toughphone” tej firmy – Xperia Advance (Go). W przeciwieństwie do innych  słuchawek tego typu, ta wygląda całkiem normalnie i, co być może ważniejsze, oferuje zupełnie przyzwoite wyposażenie.

Większość nadzwyczaj wytrzymałych telefonów wygląda raczej jak zabawka dla dzieci. Xperia Advance jest zaprzeczeniem tej tezy i dla odmiany prezentuje się zupełnie normalnie, nie wywołując po każdorazowym wyjęciu jej z kieszeni w towarzystwie uczucia głębokiego zażenowania. I choć oczywiście nie jest to smartfon, który w testach wydajności przewyższy potężne, najnowocześniejsze słuchawki, to jego specyfikacja nie rozczarowuje tak jak można się było tego spodziewać.

Xperia Advance dysponuje wyświetlającym obraz w rozdzielczości 480×320, 3,5-calowym wyświetlaczem, dwurdzeniowym procesorem z zegarem 1GHz, 5-megapikselową kamerą i bazowym OS-em w postaci… Androida 2.3 Gingerbread. Ice Cream Sandwich ma dotrzeć do niego drogą (ponoć rychłego, oby) update’u. Jednym z najfajniejszych dodatków Advance jest (dostępna między innymi także w Xperii Active) funkcja „wet finger tracking”, która sprawia, że ekran smartfonu jest w pełni funkcjonalny nawet pod wodą lub w zetknięciu z całkowicie mokrymi paluchami.

Póki co nie wiadomo kiedy Xperia Advance ukaże się na rynku, ani też ile trzeba będzie za nią zapłacić. W Europie smartfon ma być dostępny pod nazwą Xperia Go.

[Sony]

podobne treści