gadżetywynalazki

Sony pracuje nad urządzneiem, które zmieni zwykłe okulary w wyświetlacz AR

Choć Google wydaje się mieć pewien problem z projektem Glass, nie zniechęca to innych producentów do prowadzenia własnych eksperymentów z rzeczywistością rozszerzoną. Dziś Sony pochwaliło się projektem wyświetlacza, który można dołączyć do zwykłych okularów.

Choć za niecałe cztery miesiące swoją rynkową premierę mają mieć okulary Sony SmartEyeglass, japoński gigant nie zamierza poprzestać tylko na jednej linii produktów związanych z technologią Augmented Reality. Firma pochwaliła się dziś projektem urządzenia, które, po połączeniu z okularami, zamieni zwykłe oprawki, w wyświetlacz AR.

Urządzenie składa się z dwóch modułów wielkością przypominających zapalniczki, które połączone są pałąkiem. Moduły te, które spoczywać mają na skroniach użytkownika, zawierają procesor ARM Cortex A7, kamerę, moduły Bluetooth oraz Wi-Fi, akcelerometr, czujnik dotyku oraz akumulator o pojemności 400mAh. Oraz oczywiście wyświetlacz OLED pracujący w rozdzielczości 640 na 400 pikseli. Całość waży 40 gramów.

Ostateczna wersja urządzenia miałaby trafić do produkcji w przyszłym roku. Sony zakłada, że w pierwszej kolejności będzie kierowane do użytkowników zainteresowanych sportem oraz do klientów biznesowych. Więcej szczegółów na temat SmartEyeglass Attach, bo tak roboczo nazywa się to urządzenie, poznamy podczas targów CES, które rozpoczynają się już w przyszłym miesiącu.

Zdjęcia: Sony

podobne treści