biznesnews

Sony pracuje nad PlayStation 4.5?

W przypadku konsol normą jest, że każda ich generacja ma pewną żywotność, po której wydawana jest nowa generacja. Wygląda jednak na to, że Sony zamierza trochę odejść od tego schematu. Pojawiają się bowiem informacje, że Japończycy planują dużą aktualizację PlayStation 4.

I nie chodzi jedynie o zmniejszenie fizycznych rozmiarów czwartej odsłony PlayStation. Jak informuje serwis Kotaku, powołując się na anonimowe źródła, Sony planuje zaprezentować nowy wariant swojej konsoli, którego podzespoły mają dość sporo różnić się od tego, co dziś znaleźć można pod maską PlayStation 4. Informatorzy nazywają ją roboczo PlayStation 4.5, lub PlayStation 4K z racji na to, że nowa wersja konsoli ma właśnie obsługiwać taką rozdzielczość również w grach, a nie jedynie, jak do tej pory, w przypadku zdjęć i filmów. W tym celu nowa wersja konsoli ma zostać wyposażona w nowe GPU, które nie tylko pozwoli na wyświetlanie obrazu w grach w takiej rozdzielczości, ale ma też być dostosowany do potrzeb gogli VR.

Informatorzy, na których powołuje się serwis, wykluczyli możliwość wymiany podzespołów, na wzór komputerów PC, w istniejących jednostkach PlayStation 4 – zgodnie z polityką Sony, konsola ma pozostać kompletnym urządzeniem, z którego będzie można korzystać zaraz po wyjęciu jej z opakowania i podłączeniu do telewizora.

Źródła serwisu nie były w stanie stwierdzić dokładnie kiedy Sony zamierza wypuścić nową konsolę, ani ile będzie ona kosztowała. Można tylko przypuszczać, że japońska firma, dzięki wprowadzeniu wersji 4.5, będzie chciała utrzymać cenę konsoli na poziomie około 400 dolarów, czyli tyle, ile przed obniżką w ubiegłym roku, kosztowało PlayStation 4.

podobne treści