newssmartfony

Sony potwierdza: wadliwe ekrany w niektórych egzemplarzach smartfonu Xperia S


Problem z nadmiernie żółtym odcieniem ekranu prześladuje ostatnio coraz więcej urządzeń. Jego najnowszą ofiarą padł, w przynajmniej części egzemplarzy, smartfon Sony Xperia S.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o sposobach redukcji efektu zażółcenia wyświetlacza w najnowszym iPadzie 3. Nie tak dawno słyszeliśmy też o podobnym problemie jego mniejszego kuzyna – iPhone’a 4. Wygląda na to, że to już prawdziwa plaga.  Sony ogłosiło bowiem wczoraj, tym samym potwierdzając oficjalnie pojawiające się ostatnio doniesienia, że problem nazbyt żółtego odcienia ekranu dotyczy także części wadliwych egzemplarzy smartfonu tej firmy – Xperia S.

Anomalia, co nieco odróżnia ten wypadek od produktów Apple, pojawia się tylko w niektórych, fabrycznie uszkodzonych sztukach, po narażeniu ich na oddziaływanie temperatury przekraczającej około 40 stopni Celsjusza.

Jak informują Japończycy w swym oświadczeniu – wszystkie felerne egzemplarze smartfonu Sony Xperia S, dotknięte defektem zażółconego wyświetlacza, zostaną wymienione przez producenta na całkowicie nowe i sprawne. Wystarczy tylko – podobno – zgłosić mu wadę.

[cnet uk, pocketnow]

podobne treści