newssmartfony

Sony pokazało smartfon Xperia Z Ultra Google Play Edition

Japończycy nie zwalniają tempa. Sony postanowiło pójść w ślady innych gigantów rynku urządzeń mobilnych i – podobnie jak Samsung czy HTC – zaprezentowało światu nową, specjalną wersję smartfona Xperia Z Ultra Google Play Edition.

Dokładnie tak jak w wypadku innych urządzeń sygnowanych nazwą słynnego sklepu internetowego giganta z Mountain View – słuchawka dysponuje identycznym wyposażeniem co standardowy model smartfona Z Ultra. Na jej pokładzie znajdziemy więc m.in. 6,4-calowy wyświetlacz TRILUMINOS o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, mocny, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,2 GHz, grafikę Adreno 330, 2 GB-ty RAM-u, 8-megapikselową kamerę oraz 16 GB-tów standardowej pamięci wewnętrznej. Lista różnic otwiera i zamyka się zaś na kategorii „system”. Wariant dedykowany sklepowi Play został – w odróżnieniu od zwyczajnej edycji smartfona – wyposażony w czystą, „nexusową” wersję systemu Android 4.2 Jelly Bean.

Urządzenie zostało wycenione na 649 dolarów i jest już dostępne do nabycia w sklepie internetowym Google (zamówienia planowo mają być realizowane w ciągu 1-2 dni).

Źródło: Android Central

podobne treści