biznes

Sony: PlayStation 4 wchodzi w ostatnią fazę życia

PlayStation 4 zadebiutowało jesienią 2013 roku, obchodzić więc będzie niebawem swoje piąte urodziny. Niby mało, ale jak na konsolę jest to już dość poważny wiek. A według Sony, konsola wchodzi właśnie w swoją ostatnią fazę życia.

Spokojnie, japońska firma raczej nie zamierza porzucić obecnej odsłony „czarnulki”. Przynajmniej nie teraz. Ale konsola obecna jest na rynku już od pięciu lat, i pomimo tego, że sprzedano już ponad 76 milionów egzemplarzy, w najbliższej przyszłości sprzedaż konsoli nie będzie przynosiła większych zysków. Po prostu kto miał ją kupić, ten już ją kupił.

I właśnie o tym poinformował niedawno podczas spotkania z inwestorami John Kodera, szef konsolowego działu w Sony. Zainteresowanie samym PS4 jest coraz mniejsze, ale jest to całkowicie normalne zjawisko, któremu towarzyszyć będzie wzrost zainteresowania samymi grami na tę platformę.

Tym samym, według Kodery, PlayStation 4 wchodzi w ostatnią fazę swojego życia jako produktu, a wsparcie dla konsoli oferowane będzie nawet roku 2021.

Choć nie powiedziano tego wprost, Sony zapewne skupi się teraz nad pracami nad następcą PlayStation 4. Które w zasadzie powinny już trwać od jakiegoś czasu. Biorąc pod uwagę, że pomiędzy premierami poprzednich generacji PlayStation mijało zwykle 6-7 lat, a na razie Sony oficjalnie milczy na temat kolejnej odsłony serii, można zakładać, że PlayStation 5 zobaczymy jesienią 2020 roku.

podobne treści