news

Sony nie wie, kogo pozywa do sądu

Zabawna sytuacja: Sony postanowiło pozwać hakera Geohot i jego dzielnych pomagierów z grupy fail0verflow za złamanie zabezpieczeń konsoli PlayStation 3 i umożliwienie wgrania na nią co tylko dusza zapragnie. Problem w tym, że Japończycy nie wiedzą, jak owi hakerzy się nazywają!

Kilka tygodni temu haker George Hotz (tylko jego imię i nazwisko jest znane prawnikom Japończyków) do spółki z ekipą fail0verflow „otworzyli” konsolę PlayStation 3, dzięki czemu możliwe stało się uruchomienie na niej pirackich gier oraz homebrew. Fakt ten bardzo nie spodobał się firmie Sony, która postanowiła, rozsławić osiągnięcie grupy hakerów zaciągając ich do sądu. Problem pojawił się, gdy przyszło do określenia danych osobowych poszczególnych członków fail0verflow – z oczywistych względów niemożliwe jest wpisanie w pozwie ksywy, a tylko nimi dysponują Japończycy, a sami nie są w stanie określić prawdziwej tożsamości hakerów. A to pech!

Japończycy „poprosili” więc między innymi Google, Twitter oraz Paypal o informacje zawierające imiona, numery telefonów i adresy pozostałych hakerów, którzy pewnie już teraz wyrabiają sobie fałszywe paszporty i przygotowują plany ucieczki do willi w Argentynie kupionych za pieniądze uzyskane z prowadzenia swojego zbrodniczego procederu. [Kotaku, GameSpot]

podobne treści

 • Vrixx

  i to mi sie podoba w sony… Gdyby nie ich aktywnosc to nie mialbym o tym pojecia, bo nie siedze na forach ps3. A tak pierwsze co dzisiaj zrobie po powrocie d odomu to sprawdze jak sytuacja wyglada w rzeczywistosci.

 • MoonHot

  Tu masz podstawowe informacje http://ps3-hack.com.pl/index.php?topic=379.0

 • a

  ja tez o tym nie wiedzialem – juz zaczynam wgrywac jailbreak – DZIEKI GIZMODO ZA info

 • Michał Szabłowski

  Polecamy się na przyszłość