news

Sony nie ma prawa żądać danych hakerów od Google i PayPala

Prosta historia: haker Geohot wraz z ekipą fail0verflow złamali zabezpieczenia konsoli PlayStation 3, Sony postanowiło ich za to pozwać do sądu, Microsoft dał jednemu z nich smartfon na pocieszenie, a Japończycy zorientowali się, że nie widzą z kim mają do czynienia i „poprosili” o pomoc Google. Wygląda na to, że bezprawnie.

Sony chciało wyciągnąć z firm Google oraz PayPal dane osobowe zespołu hakerów z fail0verflow, autorów złamania konsoli PS3. Na szczęście dla nich (lecz nie dla Goehota, które dane są znane), sąd w Stanach stwierdził, że takie żądania nie muszą być spełnione przez wyżej wymienione firmy. Sony będzie musiało na własną rękę namierzyć hakerów.

Co sądzicie o chęci ścigania hakerów, którzy sprawili, że właściciele PlayStation 3 mogą wreszcie w pełni korzystać z mocy drzemiącej w konsoli? [Kotaku, PSX-Scene]

#!#ankieta#!#

podobne treści

 • lwojcik2008

  Jak kupię sobie np. telewizor to co z nim zrobię to moja sprawa, to samo powinno dotyczyć konsoli. Nie ważne czy używam jej do grania czy chce postawić na niej Linuxa.

 • a

  jak ja kupie sobie noz to moge nim zabijac kazdego kogo chce! W koncu za ten noz zaplacilem!

 • zdfg

  A jak ja coś kupuje czytam umowę licencyjną i jej nie łamie… a jeśli mi się nie podoba to nie kupuję.

 • lol

  sprzedaż ps2 wzrosla oszałamiająco gdy były już przerobione. Z ps3 bylo by tak samo… oni nie chca zarobić na sprzedaży czy co?

 • lestat230

  zdfg popieram Cie w 100% a reszta ludzi którzy piszą że mogą ze sprzętem robić co chcą po prostu nie wiedzą co to znaczy umowa licencyjna która obowiązuje kupującego.

 • Anonim

  @lol: model biznesowy PS zakłada sprzedaż konsol poniżej kosztów i zarobek na grach, więc rosnąca sprzedaż nie tylko nie poprawia wyniku finansowego, a wręcz go obniża. reasumując – nie stać cię na gry – znajdujesz inną rozrywkę a nie – piracisz – ciężko to pojąć?

 • glog11

  koleś ( a ) trollu jeden . poważnie puknij sie w bańke nawet nie bede komentował twojej wypocinki .. ale idź sobie oglądać pokemony…

 • dink

  @glog11: proponuję wrócić do gimnazjum, żeby nauczyć się formułować myśli