biznes

Sony kupiło OnLive. Żeby je zamknąć

Pamiętacie może jeszcze OnLive? Tak, jedną z pierwszych usług dostępu do strumieniowanych gier. Właśnie została ona kupiona przez Sony, ale japońska firma raczej nie zamierza rozwijać tego projektu – OnLive zostanie zamknięte z końcem kwietnia.

„Z wielką przykrością informujemy o tym, że OnLive Game Service zostanie zamknięte. Sony zakupiło ważne komponenty OnLive, a ich plany nie zakładają kontynuacji świadczenia usługi w jej obecnej formie,” czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez OnLive.

Zarejestrowani użytkownicy będą mogli korzystać za darmo ze swoich kont do końca kwietnia, użytkownicy, którzy kupili abonament lub proponowany przez OnLive kontroler po 1 lutego tego roku mogą spodziewać się zwrotu poniesionych kosztów.

Kwota, jaką Sony wyłożyło za OnLive nie jest znana, nie wiadomo też jakie „kluczowe elementy” zostały nabyte przez Japończyków, ale można podejrzewać, że chodzi o serwery, na których uruchamiane były tytuły oferowane przez usługę. Sony już w przeszłości interesowało się tematem oferowania gier w chmurze, a trzy lata temu zakupiło Gaikai, które w ubiegłym roku przekształcono w PlayStation Now. Na razie można więc tylko spekulować na temat tego, czy Sony zamierza wykorzystać infrastrukturę OnLive do rozbudowy swojej dotychczasowej oferty.

Zdjęcie: Flickr/Javier Dominguez Ferreiro

podobne treści