gadżety

Sony: Japoński Rywal Google Glass pojawi się w marcu

Sony rusza do walki o rynek Augmented Reality. Japońska firma zapowiedziała wczoraj, że w marcu przyszłego roku do rąk deweloperów trafią zestawy SmartEyeglass.

Okulary SmartEyeglass, których prototyp Sony przedstawiło podczas tegorocznych targów CES, wyposażone są w akcelerometr, żyroskop, kompas, czujnik światła oraz kamerę 3 megapiksele. Obraz wyświetlany jest na szkłach, które są właściwie półprzeźroczystymi wyświetlaczami monochrome. W odróżnieniu od Google Glass, bateria oraz touchpad umieszczone są w osobnym module, który połączony jest kablem z dość masywnymi oprawkami. W rezultacie SmartEyeglass nie sprawiają tak „nowoczesnego” wrażenia jak na przykład Google Glass, ale można mieć za to nadzieję, że zewnętrzny akumulator pozwoli na wiele godzin pracy.

Jak zapowiedziało wczoraj Sony, pierwsze egzemplarze dla deweloperów mają trafić do ich rąk w marcu przyszłego roku. Jednak już teraz mogą oni pobrać odpowiednie SDK oraz przeznaczony dla smartphone’ów emulator, który ma ułatwić pracę nad aplikacjami przeznaczonym dla SmartEyeglass.

Już teraz widać, że Sony przyjęło luźniejsze niż Google zasady dotyczące prywatności – opublikowane przez firmę nagranie wskazuje, że Japończycy nie mają nic przeciwko tworzeniu aplikacji,które będą rozpoznawały twarze.

Niestety Sony nie pochwaliło się na razie ile kosztować będą SmartEyeglass, ani kiedy odbędzie się ich oficjalna premiera.

Zdjęcia: Sony

podobne treści