krótka piłkasprzęt

Sony i Spotify uruchomią platformę PlayStation Music!

Świetne wiadomości dla posiadaczy konsol i smartfonów Sony. Japońska firma zapowiedziała premierę nowej platformy muzycznej, PlayStation Music, która zastąpi usługę Music Unlimited.

Serwis to efekt ścisłej kolaboracji Sony i Spotify, dedykowany konsolom PlayStation (3 i 4) oraz gadżetom z popularnej serii Xperia. Podobnie, jak wszystkie programy tego typu, ma on pozwalać na odtwarzanie muzyki za pośrednictwem Internetu, w jakości odpowiadającej wysokości opłacanego abonamentu. Posiadacze darmowej subskrypcji otrzymają możliwość korzystania z bezpłatnej wersji usługi, umożliwiającej odsłuchiwanie utworów przerywanych reklamami. Na razie nie jest jasnym, czy zostaną oni obłożeni jakimikolwiek dodatkowymi limitami. Wiadomo jednak, że w chwili debiutu serwis PlayStation rozpocznie działalność w aż 41 krajach i w przeciwieństwie do swego poprzednika, natychmiast zawita do Polski.

Mimo, że Sony nie ujawniło zbyt wielu szczegółów działania programu, pewnym jest, że będzie on pozwalać na odtwarzanie muzyki w tle, np. w ramach dodatku do gier. Funkcja ta będzie jednak dostępna tylko dla użytkowników konsoli PlayStation 4.

Premiera serwisu nastąpi wiosną tego roku, tuż po oficjalnym uśmierceniu usługi Music Unlimited. Posiadacze subskrypcji na starą platformę utracą ją 29 marca i prawdopodobnie nie otrzymają możliwości transferu do PlayStation Music. Obydwie firmy twierdzą, że wciąż prowadzą prace nad funkcjami stworzonymi z myślą o konsolach Sony, ale nie zdecydowały się ujawnić nam, o co konkretnie chodzi.

Czegoś więcej powinniśmy dowiedzieć się już wkrótce, wraz z upływem czasu przybliżającego nas do oficjalnej premiery serwisu.

Źródło: Engadget.com

podobne treści