newssprzęt

Sony: Debiut PlayStation 4 dopiero pod koniec 2013 roku

No, czyżbyśmy wreszcie dowiedzieli się czegoś konkretnego? Możliwe. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie zapoznaliśmy się z orientacyjną datą premiery kolejnej generacji sławetnej konsoli Sony – PlayStation 4.

Jedną z największych wad hucznej prezentacji nowego cacka japońskiej firmy (no, może poza tym, że nie poznaliśmy jego wyglądu) był bez wątpienia, iż nie dowiedzieliśmy się właściwie niczego na temat oficjalnego, rynkowego debiutu konsoli. Z dnia na dzień sytuacja zdaje się jednak stopniowo rozjaśniać. W rozmowie z wyspiarskim dziennikiem Digital Spy, szef brytyjskiego oddziału Sony, Fergal Gara, stwierdził, że urządzenie na sto procent trafi do sklepów pod koniec 2013 roku.

Uruchomimy sprzedaż jeszcze w tym roku. To w jakim kraju i w jakim okresie jest jeszcze poddawane dyskusji. Czy będą to od razu wszystkie docelowe regiony świata, czy wprowadzimy pewien element stopniowości? Na razie nie możemy tego powiedzieć.

W dalszej części wywiadu, Gara stwierdził, że według jego informacji PlayStation 4 trafi na półki sklepowe pod koniec 2013 roku. Z jego słów wynika, że data znajduje odniesienie do „przynajmniej jednego” z państw, w których prędzej czy później odbędzie się premiera nowej konsoli Sony. Być może to za daleko idąca teoria ale „przynajmniej jedno”, może w praktyce oznaczać nawet kilka różnych, choć zapewne dość mało zaskakujących państw.

Biorąc pod uwagę wydarzenia z przeszłości – bardzo prawdopodobnym wydaje się przypuszczenie, iż PlayStation 4 zadebiutuje najpierw na terytorium USA, skąd po krótkim czasie trafi do swojej ojczyzny, Japonii. Albo odwrotnie. W każdym razie – przypuszczam, że my, europejczycy będziemy musieli poczekać do okolic stycznia/lutego 2014. Pożyjemy, zobaczymy.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Gizmodo.com

podobne treści