newssprzęttablety

Sony ciągle zastanawia się nad Windowsem RT

Idzie nowe? Sony to jeden z nielicznych producentów, który dotychczas raczej niechętnie odnosił się do możliwości wypuszczenia na rynek sprzętu pracującego pod kontrolą zubożonego Windowsa RT. Z wypowiedzi jednego z przedstawicieli firmy wynika, że wkrótce może się to jednak zmienić.

W trakcie organizowanej przez Sony konferencji rzecznik firmy oświadczył, że japoński gigant (czy już raczej „niegdysiejszy gigant”?) ciągle rozważa zastosowanie nieco okrojonej wersji Windowsa 8RT – w którymś z przyszłych produktów (najpewniej laptopie bądź hybrydzie notebooka i tabletu) ze swojej bogatej stajni.

Co musi się wydarzyć, by tak się stało? Wszystko wskazuje na to, że – zanim zdecyduje się na podobny ruch – Sony chce najpierw wybadać, jaka będzie reakcja konsumentów na sprzęt z kafelkowym i dość kontrowersyjnym Windowsem 8 na pokładzie. Jeśli jego przyjęcie okaże się nadzwyczaj entuzjastyczne i potencjalnie dochodowe – możemy być niemal pewni, że Japończycy wkroczą do walki w tym konkretnym segmencie rynku urządzeń mobilnych. Póki co, podobnie jak Sony, jesteśmy zmuszeni jednak jeszcze trochę poczekać.

Co myślicie? Będzie to słuszny, czy kompletnie chybiony ruch?

[engadget]

podobne treści