biznesgry

Sony chwali się liczbą sprzedanych konsol

Na początku tego roku pojawiły się nieoficjalne wyniki sprzedaży PlayStation 4, która, pomimo tego, że świętowała jesienią swoją piątą rocznicę wejścia na rynek, nadal sprzedaje się świetnie. Być może to właśnie one pchnęły Sony do tego, by pochwalić się oficjalnymi wynikami sprzedaży, które wyglądają jeszcze lepiej.

Podczas tegorocznych targów CES Sony Interactive Entertainment, oddział japońskiej firmy, który ma pod swoimi skrzydłami markę PlayStation, nie zaprezentował żadnych nowości sprzętowych. Szef SIE, John Kodera, pochwalił za to oficjalnymi danymi na temat sprzedaży PlayStation 4.

„Mamy przyjemność ogłosić, że dzięki nieustającemu wsparciu ze strony naszych fanów, w okresie świątecznym światowa łączna sprzedaż konsoli PlayStation 4 osiągnęła ponad 91,6 miliona egzemplarzy. Co więcej, wraz z końcem listopada ubiegłego roku miesięczna liczba aktywnych użytkowników PlayStation przekroczyła 90 milionów i nadal rośnie,” stwierdził Kodera.

Jak poinformował szef SIE, w samym okresie świątecznym, a dokładniej w okresie od 19 listopada do 31 grudnia, firmie udało się sprzedać około 5,6 milionów egzemplarzy PlayStation 4. W tym samym czasie swoich nabywców znalazło także aż 50,7 milionów kopii (cyfrowych i pudełkowych) gier na tę konsolę. Pewnym zaskoczeniem jest to, że spory w tym udział miał ekskluzywny Marvel’s Spider-Man, który od swojej premiery we wrześniu do 25 listopada sprzedał się na całym świecie w około 9 milionach sztuk.

podobne treści