sprzęt

Sony będzie streamować gry na PlayStation 4?

Całkowita zmiana architektury konsoli prowadzi do tego, że gry przygotowane z myślą o wcześniejszym modelu nagle przestają współpracować. Posiadacze niektórych wersji konsoli PlayStation 3 wiedza o tym doskonale. Z powodu całkowitej zmiany architektury przygotowywana przez Sony czwarta odsłona PlayStation najprawdopodobniej nie będzie mogła się pochwalić kompatybilnością wsteczną. Żeby obejść to ograniczenie, Sony planuje strumieniować starsze gry na PlayStation 4.

W czerwcu zeszłego roku Sony kupiło Gaikai, firmę zajmującą się streamingiem gier. Teraz Wall Street Journal donosi, że Sony postanowiło wykorzystać swój nabytek do przesyłania gier na przyszłe PlayStation prosto z własnych serwerów. Nie będzie jednak robiło tego w przypadku nowych gier, które nadal mają być wydawane na dyskach optycznych, ale w przypadku gier starszych, które, wraz z całkiem nową architekturą konsoli, przestaną być kompatybilne. Wszystko z powodu rzekomej przesiadki Sony na chipy AMD x86. Na razie są to co prawda jedynie plotki, ale już za cztery dni Sony ma oficjalnie pochwalić się swoją nową konsolą więc wszystkie wątpliwości powinny zostać rozwiane.

Skoro jednak Sony planuje streamowanie gier na PlayStation 4 dlaczego ograniczać się tylko do starszych gier? Teoretycznie można by przesyłać w ten sposób nawet najnowsze produkcje, ale ani Gaikai ani OnLive nie udało się do tej pory streamować gier w rozdzielczości większej niż 720p. A już teraz można spodziewać się, że gry na PlayStation 4 będą wyznaczały zupełnie nowe standardy grafiki.

Zupełnie inną sprawą jest to czy Sony zdecyduje się na udostępnienie gier streamowanych na PlayStation 4 na inna urządzenia.

Tak czy inaczej już za kilka dni powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat PlayStation 4 oraz planów Sony.

Zdjęcie: Flickr/Dinosoldier

podobne treści