newssmartfonyWiadomość główna

Sony aktualizuje smartfony Xperia P, U, Go i Sola

Dobre wiadomości dla posiadaczy smartfonów Sony Xperia P, Xperia U, Xperia Go i Xperia Sola. Sony Mobile poinformowało, że cały kwartet otrzyma w najbliższych dniach aktualizację łatającą błędy w obecnej wersji jego oprogramowania. Android Jelly Bean – zgodnie z obietnicą – zawita na pokłady nadmienionych słuchawek już na początku przyszłego roku.

Bieżąca aktualizacja wyposaży urządzenia w kilka typowych dla tego rodzaju update’ów drobnych poprawek i usprawnień. Ulepszone mają zostać m.in. ogólna wydajność działania urządzenia, stabilność, łączność Wi-Fi oraz funkcjonowanie modułu NFC, kamery i systemu wysyłania wiadomości.

Posiadacze Sony Xperii U, Go i Sola, którzy w wakacje tego roku wyposażyli smartfony w update do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, otrzymają aktualizację w popularnym ostatnimi czasy trybie Over-the-air (właściciele Xperii P prawdopodobnie będą musieli jeszcze trochę poczekać). Wszyscy ci, którzy dalej nie zupdate’owali swoich słuchawek do ICS, mogą to uczynić już teraz za pośrednictwem desktopowych aplikacji PC Companion bądź Mac Bridge.

Gwoli przypomnienia – wszystkie smartfony z serii Xperia, które zostały wyprodukowane w 2012 roku już za kilka miesięcy otrzymają obiecane uaktualnienie do nowszego Androida 4.1 Jelly Bean.

[Android Central]

podobne treści