designfoto

Socialmatic: Aparat fotograficzny Instagram trafi do sklepów w 2014 roku

Kiedy w połowie zeszłego roku włoskie studio ADR opracowało koncepcję aparatu fotograficznego, który wzorowany był na ikonie Instagrama nie wierzyłem, że pomysł ten wyjdzie kiedykolwiek poza fazę designerskiej ciekawostki. Wygląda jednak na to, że już w przyszłym roku aparat Socialmatic stanie się rzeczywistością.

Socialmatic to pomysł aparatu, który łączyłby w sobie cechy urządzenia analogowego i cyfrowego a sam wygląd urządzenia mocno wzoruje się na ikonie Instagrama. Czyli jak na razie wszystko składa się w logiczną, hipsterską całość. Jeszcze w maju zeszłego roku był to jednak tylko pomysł na połączenie Polaroida z Instagramem i nic nie wskazywało na to, że kiedykolwiek uda się zrealizować tę wizję.

Projektanci potrafią być jednak uparci. Polaroid, w ramach swojej nowej strategii „lifestyle”, zgodził się udzielić Socialmatic licencji na nazwę i technologię. Nadal trwają pracę nad technicznymi szczegółami aparatu ale Socialmatic planuje wprowadzić produkt na rynek na początku przyszłego roku. Na temat jego specyfikacji wiadomo na razie niewiele, poza tym, że aparat będzie wyposażony w WiFi oraz 3G, 16 GB pamięci wewnętrznej i będzie oparty na Androidzie. Niestety o optyce urządzenia nie wiemy jeszcze nic.

Koncepcja zaczyna powoli stawać się rzeczywistością.

podobne treści