news

SocHack:Edukacja

Jutro w Warszawie rozpoczyna się dwudniowa konferencja SocHack:Edukacja, która będzie okazją do współpracy dla informatyków oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji związanych z edukacją. Konferencja ma promować wykorzystanie nowych technologii w rozwiązywaniu problemów społecznych w tym wypadku związanych z edukacją.

W wydarzeniu może wziąć udział każda osoba posiadająca umiejętności z zakresu projektowania i tworzenia rozwiązań technologicznych lub zajmująca się szeroko rozumianą działalnością edukacyjną (przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauczyciele, dyrektorzy szkół i in.). Można przyjść z własnym pomysłem i skompletować zespół, który pomoże go urzeczywistnić lub przyłączyć się na miejscu do którejś z drużyn i zaoferować jej swoje umiejętności i wsparcie.

W ciągu dwóch dni konferencji uczestnicy zdefiniują problemy z obszaru edukacji, które można rozwiązać za pomocą technologii i wspólnie zastanowią się nad sposobami ich rozwiązania i przełożą je na kod programistyczny. Grupy projektowe będą mogły skorzystać ze wsparcia mentorów – ekspertów w zakresie rozwiązań technologicznych czy tematyki edukacyjnej.

Jest to kolejne tego typu spotkanie, efekty poprzednich możecie zobaczyć na stronach projektu. Więc jeśli jeszcze nie zaplanowaliście sobie weekendu organizatorzy zapraszają jutro do Audytorium Centralnego Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej od godziny 10tej rano.

podobne treści