news

Snapdragon 700: nowa seria procesorów Qualcomma

W trakcie tegorocznych targów MWC 2018 Qualcomm zapowiedział nową serię układów o nazwie Snapdragon 700.

Do tej pory Qualcomm miał w swojej ofercie układy Snapdragon, których numeracja rozpoczynała się od parzystej cyfry. W tym roku w Barcelonie amerykańska firma zapowiedziała nową serię procesorów (zwanych od niedawna platformami mobilnymi), Snapdragon 700.

Czym mają wyróżniać się nowe układy? Przede wszystkim wydajnością. Nowa linia procesorów ma być odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy oczekują od urządzeń z wyższej półki zaawansowanych funkcji i wysokiej wydajności, która jednak dostępna była do tej pory tylko dla sprzętu z SoC z serii Snapdragon 800. Układy z serii Snapdragon 700 mają więc pozwolić na zastosowanie sztucznej inteligencji i ulepszenie możliwości aparatów. W porównaniu do Snapdragona 660, Snapdragon 700 ma też cechować się o 30 procent lepszą wydajnością energetyczną.

Snapdragon 700 wspierać będzie też Bluetooth 5.0 oraz Qualcomm Quick Charge 4+, dzięki czemu akumulator o pojemności 2750 mAh będzie można naładować do połowy w ciągu zaledwie kwadransa.

Pierwsze próbki mają trafić do zainteresowanych producentów w pierwszej połowie roku. Jeśli układ spełni pokładane w nim nadzieje, pierwsze urządzenia ze Snapdragonami 700 pod maską moglibyśmy zobaczyć pod koniec tego roku lub an początku przyszłego.

Zdjęcie: Flickr/LinuxTag

podobne treści