film

Smaug już szybuje w przestworzach

Nie ma co ukrywać, że najbardziej oczekiwaną postacią, która ma pojawić się w drugiej części trylogii o przygodach niezdarnego hobbita i gromady krasnoludów, Hobbit: Pustkowie Smauga, jest sam tytularny smok. Bez wątpienia będzie to najpiękniej wyglądający smok, jaki powstał na potrzeby Hollywood, nie tylko z powodu tego, że dawno żaden nie powstał. Chciwy i potężny Smaug pojawił się na boku samolotu firmy Air New Zealand, Boeinga 777-300ER, który aktualnie porusza się trasą z Auckland do Los Angeles. Firma pokazała wiedo, w którym przygotowują samolot i pokazują, jak oklejają go podobizną smoka.

Druga część adaptacji prologu do trylogii Władcy Pierścieni kontynuuje opowieść o magicznych przygodach Bilba i13 krasnoludów, prowadzonych przez Thorina Dębową Tarczę. Drużyna zmierza pod Samotną Górę, by stanąć oko w oko ze Smaugiem, smokiem, który przed wieloma laty, łasy na złoto i skarby skryte przez potomków przywódcy, postanowił napaść mieszkańców tej właśnie góry.

W filmie grają Ian McKellenMartin Freeman, Richard Armitage, Cate Blanchett, Orlando BloomChristopher LeeHugo Weaving, Evangeline Lilly, John BellJed BrophyAdam BrownJohn CallenBenedict Cumberbatch, Luke EvansStephen FryRyan GageMark Hadlow, Peter HambletonStephen Hunter,William Kircher, Sylvester McCoyGraham McTavishMichael MizrahiJames NesbittDean O’Gorman, Lee PaceMikael PersbrandtKen Stott i Aidan Turner.

Reżyserem filmu jest Peter Jackson, a scenariusz piszą współpracownicy twórcy poprzednich części, Philippa Boyens i Fran Walsh (oczywiście na podstawie powieści J.R.R Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem, a także w oparciu o to, co przed zrezygnowaniem z projektu napisał Guilermo Del Toro ).

podobne treści