gadżety

Smartwatche Google zadebiutują na początku lutego

Już 9 lutego zobaczymy dwa modele smartwatchy stworzonych przez LG na zlecenie Google. Ich premiera będzie jednocześnie premierą Android Wear 2.0, co na pewno spodoba się fanom mobilnej platformy z Mountain View.

Zapowiedziane urządzenia to LG Watch Sport oraz LG Watch Style. Pierwszy z nich będzie nie tylko fizycznie większy, ale także wyposażony w mocniejsze podzespoły. W odpornej na warunki zewnętrzne obudowie o wysokości 14,2 milimetra znajdzie się więc 768 MB pamięci RAM, 4 GB na dane, akumulator 420 mAh, czujnik tętna oraz moduły Wi-Fi, GPS, NFS i Bluetooth oraz LTE. Okrągły ekran P-OLED 1,38 cala będzie obsługiwał rozdzielczość 480 na 480 pikseli.

Koperta LG Watch Style będzie miała 10,8 milimetra w najgrubszym miejscu, a na jej wierzchu znajdzie się okrągły ekran P-OLED 1,2 cala o rozdzielczości 360 na 360 pikseli. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, akumulator 24 mAh oraz moduł Bluetooth. Niestety zabrakło czujnika tętna, modułów GPS czy LTE.

Od jakiegoś czasu wiadomo było, że Google szykuje własne smartwatche – potwierdzali to, między innymi, sami przedstawiciele giganta z Mountain View. Teraz niewiadomą pozostają właściwie jedynie ceny urządzeń, które poznamy dopiero za kilkanaście dni. Jeśli mają odnieść sukces nie tylko wśród miłośników Androida, powinny być oferowane w konkurencyjnych cenach, ale z drugiej strony Google odeszło już od polityki, jaką przejawiało w przypadku Nexusów, więc w przypadku tych dwóch zegarków może nas czekać pewne zaskoczenie.

Ilustracja: Android Police

podobne treści