newssmartfony

Smartphony służą głównie do lansu

Większość telefonów komórkowych wzbogaconych o dodatkowe możliwości: przeglądarkę internetową, skrzynkę mailową, aplikacje i wodotryski służy głównie do… dzwonienia.

Co czwarty telefon komórkowy w USA to smartphone. Robi wrażenie, co? Teraz niespodzianka: 50 procent danych ściąganych na inteligentne komórki trafia do 6 procent użytkowników smartphonów. Co czwarty posiadacz komórki z wypasionym systemem operacyjnym w ogóle nie korzysta z Internetu na telefon ani tych słynnych aplikacji.

Jak podaje Nielsen, ogólna ilość danych ściąganych na komórki rośnie dynamicznie, ale okazuje się, że za przyrost odpowiedzialna jest niewielka część użytkowników smartphonów.

Po co reszcie Amerykanów droższe, bardziej skomplikowane i zawodne komórki, które trzeba codziennie ładować? Odpowiedź być może znajduje się w tytule artykułu, być może winna jest naiwność użytkowników, którzy sądzą, że ikona „Safari” prowadzi do galerii zdjęć z sawanny. A nie przepadają za dzikimi zwierzętami. [NYTimes, Nielsen]

podobne treści

 • aa

  „sądzą, że ikona „Safari” prowadzi do galerii zdjęć z sawanny. A nie przepadają za dzikimi zwierzętami. ” To miał być taki niby śmieszny żart tak? ..

 • bb

  W dodatku z błędem : P

 • zal

  norma w gizmodo pokazywanie motoroli i htc by wtrącić coś o apple.

  administracja staje się coraz bardziej żałosna… niebawem w każdym temacie będzie wtrącenie coś o apple…

  żal.pl

 • ewww

  no coz taka prawda. zwykle im wieksza kieszen tym wieksza glupota. co do safari to troche dziwne porownanie. ale po co sie przejmowac innmi, wazne ze my umiemy wykorzystac swoje kom w wystarczajacym celu :) (plus na danych pakietowych zarabia na mnie setki zł :/)

 • no

  Ciekawe jak sytuacja wygląda w Europie albo w Polsce.
  Ja zae swojego smartphone’a praktycznie nie dzwonię a pakietu internetowego zawsze brakuje na kilka dni przed końcem okresu rozliczeniowego.