newssmartfony

Smartphone „ojca Androida” dostrzeżony w pierwszym benchmarku

W ubiegłym miesiącu Andy Rubin chwalił się swoim „bezramkowym” smartphonem. Wtedy jednak niewiele było o nim wiadomo, teraz urządzenie dostrzeżono w bazie GFXBench.

Po odejściu z Google, „ojciec Androida” postanowił zająć się realizacją innych planów. Jednym z nich jest opracowanie smartphone’a klasy premium, który to cel realizowany jest przez założony przez niego startup o nazwie Essential.

Na temat opracowywanego przez nich urządzenia nie było do tej pory wiadomo zbyt wiele. Właściwie tylko to, że jest przygotowywane, oraz to, jaki mniej więcej ma kształt. Przynajmniej jeśli wnioskować na podstawie opublikowanego w ubiegłym miesiącu przez Rubina zdjęcia, na którym widać bardzo mało. Teraz jednak smartphone „ojca Androida” pojawił się w benchmarku GFXBench, dzięki czemu dowiedzieliśmy się o nim całkiem sporo.

Testowane urządzenie widnieje w nim jako Essential FIH-PM1. Pierwszy człon jego nazwy kodowej to skrót od Foxconn International Holdings, co oznacza, że za jego produkcję odpowiedzialny jest znany z produkcji iPhone’ów Foxconn. Ale to nie wszystko, co już teraz można powiedzieć o tym urządzeniu.

Essential FIH-PM1 ma mieć ekran o rozdzielczości QHD, w dość niestandardowej rozdzielczości 1312 na 2560 pikseli. W tym wypadku jest to raczej błąd, a nie prawdziwa wartość. Podobnie jest w przypadku przekątnej ekranu, która według wyników testu ma 18 cali, ale raczej nie można się tego spodziewać po smartphone’ie. Zwłaszcza, że GFXBench często przekłamuje ten parametr.

Na szczęście pozostałe informacje są bardziej wiarygodne. Smartphone będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 835 z 4 GB pamięci RAM, wspierany przez GPU Ardeno 540, a na dane przeznaczono 16 GB miejsca. Przynajmniej jak na razie, w wersji produkcyjnej można się raczej spodziewać 32 lub 64 GB. Testowane urządzenie wyposażone było także w kamery 8 i 12 megapikseli (ta druga z nagrywaniem wideo w jakości 4K UHD), oraz moduł NFC. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

Zdjęcie: Twitter/Andy Rubin

podobne treści