aplikacje

SmartNavi – nawigacja bez GPS

Nawigacja GPS ma niewątpliwie wiele zalet. Ma też jedną wadę – niesamowicie obciąża baterie urządzeń przenośnych, na których jest uruchomiona. Dlatego studenci z niemieckiej politechniki w Ilmenau zaproponowali SmartNavi, system nawigacji wykorzystujący tylko wewnętrzne czujniki zainstalowane w urządzeniu z Androidem.

Ich pomysł zyskał uznanie w oczach jury oraz publiczności międzynarodowego konkursu „The Tomorrow Talks„, organizowanego w Austrii przez HTC. Autorzy Smart Navi pokonali tym samym 700 studentów z 15 uczelni z całej Europy, którzy przygotowali propozycje na najlepsze rozwiązania jutra dla użytkowników systemu Android.

W ramach nagrody głównej zespół wyjedzie na dziesięciodniowe wakacje w dowolnie wybrane przez siebie miejsce, i odwiedzi europejską centralę HTC aby wspólnie z ekspertami HTC przekształcić swój pomysł w koncepcję możliwą do realizacji. Choć to ostatnie nie jest raczej potrzebne, ponieważ aplikacja SmartNavi już teraz znajduje się w Google Play. Co prawda w wersji beta, ale siły przerobowe HTC na pewno pomogą usprawnić ten system.

[Informacja prasowa]

podobne treści