news

Smartfony Samsunga sprzedają się lepiej od iPhonów

Samsungowi udała się sztuka niebywała: koreański producent między innymi Galaxy S II wyprzedził firmę Apple pod względem ilości sprzedanych smartfonów. Obecnie posiada niemal jedną czwartą rynku inteligentnych słuchawek. Nokia wciąż liderem sprzedaży „zwykłych” komórek.

Milton Keynes z angielskiej firmy Strategy Analytics oznajmił zdobycie pierwszego miejsca w trzecim kwartale tego roku przez Samsunga z ilością 27,8 miliona sprzedanych smartfonów, które przekładają się na 23,8-procentowy udział w rynku. Apple uplasował się na drugim miejscu z 17,1-miliona sprzedanych iPhonów (14,6%), zaś trzecie miejsce zdobyła Nokia.

Fiński producent słuchawek może się obecnie cieszyć małym, 14,4-procentowym kawałkiem smartfonowego tortu. Jeszcze rok temu Nokia miała ponad dwa razy wyższy wynik równy 32,7 procenta. Skandynawowie za to nadal nie oddają korony w królestwie tanich komórek, w którym nawet po pięcioprocentowym spadku posiadają 27,3% rynku. Drugi jest Samsung (22,6%), a trzecie LG.

Strategy Analytics podało, że globalny rynek smartfonów urósł w tym roku o 44 procenty do 117 milinów sztuk słuchawek. Widać niekończąca się wojna patentowa pomiędzy firmami Apple i Samsung oraz wypuszczenie na rynek iPhona 4S nie zrobiło na klientach szukających dla siebie telefonu wrażenia. Ciekaw jestem, czy uda się Samsungowi kontynuować dobrą passę również w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Wypuszczenie na rynek Galaxy S III z pewnością mu jej nie popsuje. [BussinesWeek, wykres: Bussines Insider]

podobne treści

 • phi

  Ech matoły piszą wtych serwisach.
  „Milton Keynes z angielskiej firmy Strategy Analytics oznajmił zdobycie pierwszego miejsca w trzecim kwartale tego roku przez Samsunga z ilością 27,8 miliona sprzedanych smartfonów, które przekładają się na 23,8-procentowy udział w rynku. Apple uplasował się na drugim miejscu z 17,1-miliona sprzedanych iPhonów (14,6%), zaś trzecie miejsce zdobyła Nokia.”

  Nie jest to prawda. Samsung tyle wyprodukował i wysłał do sklepów telefonów a nie sprzedał.
  Z kolei ilości appla i noki są to telefony sprzedane w rękach konsumentów. Samsung dostarczył telefony do sklepów, do operatorów sieci telefonicznych. To jeszcze nie jest ilość kupionych przez klientów aparatów.

 • asd

  nieprawda, bo ci się tak nie podoba, czy nie prawda bo: (i tutaj konkrety)
  już kolejny raz widzę jak ktoś wypisuje takie ciekawostki jakoby Samsung nie sprzedawał telefonów, tylko zalegały by one w sklepach, co ciekawe na ulicach w rękach ludzi widzę coś zupełnie odwrotnego: zero Apple i w większości Samsung

 • interia

  A dlaczego? po pierwsze symbol apple nie zyje a po drugie samsung daje lepsze bebechy niz apple i to za nizsza cene.

 • adfa

  Firma Samsung nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej, (w przypadku SE Polska nawet sklep.samsung.pl jest operowany przez firmę AB Wrocław) w związku z czym wszystkie telefony dla wolnego rynku oraz operatorów należy traktować jako sprzedane.

 • asd

  a tak g woli ścisłości to, ogryzek odnotuje pewnie skok w 4 kwartale, bo wyznawcy nie kupowali starej 4 tylko czekali na 5
  a dostali podrasowane 4…
  nie mniej jednak Samsung też nie śpi i co rusz wypuszcza nowe smartfoniki, jedne lepsze, drugie gorsze, ale dla każdego wg jego potrzeb i możliwości, dzięki temu zdobywa rynek smartfonów w każdym przedziale cenowym
  ogryzek ma produkt dobry, dość chodliwy, ale nie ma różnorodności

 • arekabat

  Dokładnie tak jak mówisz apple ma taką wysoką sprzedaż nie dla tego że robi „dobre telefony” tylko ma swoich wyznawców, którzy kupili by kupę w papierku z napisem iShit. Natomiast samsung przyciąga nawet użytkowników którzy nigdy nie mieli słuchawki ich firmy designem i stosunkiem ceny do jakości i osiągów (nie mówie, że Android nie odgrywa tu sporej roli).

 • teeeeen

  Apple nie widać na ulicy bo leżą w domu w specjalnym ołtarzyku. Wyciągane są tylko na specjalne okazje żeby się pochwalić :P A na serio nie ma co gadać co widać na ulicy bo jednak nasz rynek różni się dość mocno od globalnego.

 • arekabat

  Bo Polacy nie łochy wolą kupić coś wartego swojej ceny, a nie płacić za to żeby być cool, chociaż są tacy „patrzcie mam iPhone jestem fajny”.

 • paul-s

  do: [email protected]
  ale przecież bebechy w iphonach to też samsung ;)

 • giz22

  Co niby ma pokazać ta statystyka
  to tak jakby pokazać ile sprzedano aut Ferrari a ile np Opla
  Apple wydaje co rok jeden telefon a samsung kilka.
  Niech podadzą sprzedaż pojedynczego egzemplarza np najnowszego iphone 4s a najnowszego samsung. wtedy te wyniki będą miarodajne

 • 1.patryk.4

  Wow, ilość sprzedanych telefonów Samsunga, który ma w portfolio z 50 słuchawek albo i więcej przewyższył sprzedaż 4s/4/3gs (choć, ktoś 3gs wgl jeszcze kupuje?). Nie ma to tamto, naprawdę gratuluję :-)

 • 1.patryk.4

  Wow, ilość sprzedanych telefonów Samsunga, który ma w portfolio z 50 słuchawek albo i więcej przewyższył sprzedaż 4s/4/3gs (choć, ktoś 3gs wgl jeszcze kupuje?). Nie ma to tamto, naprawdę gratuluję :-)

 • cyberangel1975

  ” koreański producent między innymi Galaxy S II wyprzedził firmę Apple pod względem ilości sprzedanych smartfonów.”
  A ile modeli produkuje ta firma i jaki procent tych „smartfonów” to biedafony za złotówkę u operatora :D

  Ech Polaczki, swoimi wpisami po raz kolejny potwierdzacie jak jesteście ograniczeni. Pamiętacie co produkował Samsung i jak wyglądały telefony przed pierwszym iPhonem?

 • kierowca.bcde

  @cyberangel, a gdzie do cholery jest napisane, że telefony Samsunga były zawsze lepsze od Apple’a, że paplesz coś o ograniczeniu (w domyśle – autora notki)?
  Naucz się czytać ze zrozumieniem! Mowa jest o aktualnym stanie sprzedaży, a nie o tym, co było kiedyś! Tak więc wsadź sobie w buty uwagę na temat tego, jak wyglądały telefony Samsunga przed pierwszym iPhonem.

 • vito

  ale się fanboje appla wsciekają :) ubaw po pachy, wynajdują wszelakie możliwości byle ich tel. z racji ios=ograniczony nie był na drugim, odległym procentowo miejscu 23,8 do 14,6. co daje milionowe różnice w szt.
  Ku.. jeden z drugim bądź mężczyzną i przyjmij na swą wątła klatę info., że apple dostaje w du.. i taka tendencja pozostanie. Chyba, że apple coś zacznie poważnie zmieniać w swoich produktach, od wygląda z 3,5cala na czele, po durne te same ikonki wraz z blokadą ekranu, gdzie wszędzie to samo.
  nuda, ziew …