newssmartfony

Smartfony już na topie

W trzech ostatnich miesiącach 2010 roku do USA wysłano 101,2 miliona
sztuk nowoczesnych telefonów komórkowych, dwa razy więcej niż w tym
samym okresie w roku ubiegłym. Jak podaje Canalys, najwięcej zyskały modele z Androidem, zwiększając udział w rynku do 33 procent i osiągając fenomenalny, 700-procentowy wzrost sprzedaży.

Ceny smartfonów za Oceanem nie są zaporowe, a dla wielu użytkowników wymienianie telefonu co rok stało się normą. Wkrótce prawie każdy będzie miał w kieszeni mały komputer.

NPD podaje, które modele komórek sprzedały się w największej liczbie w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Na liście są same smartfony:

1. iPhone 4 Apple
2. Droid X Motoroli
3. HTC EVO 4G
4. iPhone 3GS Apple
5. Droid 2 Motoroli

W Stanach iPhone’a z 2009 roku można już kupić za 50 dolarów, więc niewiele osób woli wydać niewiele mniej na telefon, który służy tylko do dzwonienia i pisania smsów. Smartfony sprzedawane są także na wyprzedażach, na których ich ceny bywają naprawdę niewielkie. Nie wszyscy użytkownicy potrzebują aplikacji, mobilnego Internetu i super kamerki, ale w chwili, w której ceny smaftfonów stały się naprawdę przystępne, trudno się oprzeć pokusie ekranu dotykowego.

Ze statystyk czytamy, że nie najlepiej wygląda sytuacja Nokii, które utrzymuje wysoki udział w rynku, ale spadł on z 44 do 30 procent. Jedną czwartą klientów stracił także RIM, producent BlackBerry. Wyjątkowo stabilnie wygląda sytuacja Apple. [Canalys, Reuters]

podobne treści