newssmartfony

Smartfonowy Windows 10 z obsługą gestów 3D i kafelkami MixView

Portal Windows Central donosi, że gigant z Redmond wcale nie zakończył prac nad trójwymiarowym interfejsem dotykowym, testowanym przezeń w ramach anulowanego projektu McLaren. Nowe dzieło firmy ma objawiać się w formie „eksplodujących kafelków MixView”, które trafią na pokład mobilnego Windowsa 10.

Według relacji serwisu, ów nietypowy mechanizm to nic innego, jak miks rozwiązań znanych użytkownikom phabletów ze słynnej linii Galaxy Note oraz odtwarzacza muzycznego Zune, który dysponował podobnymi bajerami wizualnymi na długo przed pomysłem umieszczenia ich w smartfonach z WP. Jak pamiętają co bardziej zapaleni fani OS-u, po raz pierwszy o nietypowym interfejsie usłyszeliśmy już w okolicach lipca tego roku, kiedy to media poinformowały, że trafił on pokład prototypowej Lumii McLaren. Choć wydawało się, że prace nad UI zostały wstrzymane wraz wraz z porzuceniem planów dotyczących premiery smartfona, wszystko wskazuje na to, że ostatecznie stanie się on elementem wyposażenia mobilnego Windowsa 10.

Na czym więc ma polegać działanie kafelków MixView? Tak o ich kształcie pisał w lipcu portal Windows Central, który dotarł do prototypu gadżetu Nokii i Microsoftu:

Wyobraźcie sobie, że umieszczacie palec bezpośrednio nad kafelkiem na ekranie startowym. Czyniąc to wywołacie jego drganie sugerujące, że z powodzeniem uaktywniliście ten konkretny element interfejsu. Po lekkim przesunięciu palca w dół, bez dotykania ekranu, rozpadnie się on na wiele pomniejszych kafelków o różnych rozmiarach i możliwościach, zależnych od funkcji danej aplikacji. Dla przykładu kafelek z kontaktem do znajomego będzie wyświetlać w ten sposób osobne bloki z jego numerem telefonu, ostatnimi wiadomościami, e-mailem czy też zdjęciami.

Tak jak wspomniano wyżej, całość więc będzie działać trochę jak mechanizmy z flagowych smartfonów Samsunga, z tą różnicą, iż nie będzie wymagać korzystania z rysika i wyświetli elementy w sposób przypominający kultowy Zune. Niewykluczone, że system obsługi gestów zostanie zademonstrowany na najbliższej konferencji Microsoftu w styczniu 2015 roku. Wszystko zależy od tego, czy gigant z Redmond zechce już wtedy odsłonić swoje smartfonowe karty.

Czekamy.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści