newssmartfony

Smartfon LG G3 oficjalnie zaprezentowany!

No i stało się. Zgodnie z oczekiwaniami, po kilku miesiącach od premiery swego poprzedniego flagowca, koreańskie LG wreszcie pokazało światu jeden z najgorzej skrywanych sekretów 2014 roku – smartfon LG G3. Kolejne cacko Azjatyckiego giganta już niebawem trafi do sklepów na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że stanie się poważnym kandydatem do miana najlepszej słuchawki z Androidem na rynku. Niestety, obyło się bez jakichkolwiek niespodzianek.

Mottem przewodnim premiery nowego dzieła LG było hasło „simple is the new smart”, który jasno sugeruje, iż jego twórcy pragnęli, aby smartfon był postrzegany przez konsumentów jako urządzenie cechujące się olbrzymią prostotą – i to zarówno w sferze wyglądu, jak i zwykłego, codziennego użytkowania. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ich starania zakończą się sukcesem.

Tak jak można było się tego spodziewać, pokrycie w rzeczywistości znalazło ostatecznie całe mnóstwo nieoficjalnych na temat domniemanej specyfikacji smartfona. Zgodnie z doniesieniami mediów, w jego wyposażeniu znajdziemy więc stanowiący jeden z jego najistotniejszych atutów, duży, 5,5-calowy wyświetlacz QHD LCD o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli. O jego klasie najlepiej świadczy chyba fakt, iż ekran ten – choć nieznacznie większy od wyświetlaczy Galaxy S5, HTC One czy Nexusa 5 – dysponuje większą ilością pikseli przypadających na każdy cal jego powierzchni, zatrzymując się na liczbie 538 PPI. Skutkuje to rzecz jasna wyświetlaniem przezeń nieznacznie ostrzejszego obrazu kosztem wyższego spożycia energii, którą w wystarczających ilościach ma zapewnić mu obecny pod maską smartfona, 3000 mAh akumulator.

Jak to już w wypadku tego typu urządzeń bywa, drugim z najważniejszych elementów wyposażenia G3 jest oczywiście jego potężny procesor. Pod maską słuchawki znajdziemy typowy dla rynkowego topu, czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 801 z zegarem 2,5 GHz. Działanie chipu wsparto 2 GB-tami pamięci RAM, co oznacza, że ogólna wydajność smartfona będzie zapewne porównywalna z wszystkimi najlepszymi ofertami Samsunga, HTC czy Apple.

Ważnym elementem wyposażenia LG G3 jest także jego niezgorszy, 13-megapikselowy aparat z  laserowym autofocusem umożliwiającym w miarę dokładne obliczanie odległości dzielącej użytkownika od fotografowanego obiektu. Biorąc pod jednak uwagę możliwości modułów obecnych pod maskami chociażby słuchawek z serii Lumia czy Xperia, wątpliwe by stanowił on element wyróżniający urządzenie z całego tłumu porównywalnych bądź przebijających jego możliwości w tym względzie gadżetów.

Całość została zamknięta w całkiem zgrabnej, metalowej obudowie o wymiarach 14,6 na 7,4 na 0,9 cm, które wskazują, że mimo znacznie większego wyświetlacza, smartfon jest tylko minimalnie większy od 5,1-calowego Galaxy S5. Jak łatwo się domyślić, wszystko to za sprawą niezwykle cienkich ramek, sprawiających że ekran słuchawki śmiało może kandydować do miana panelu z kategorii „edge-to-edge”.

Najogólniej rzecz ujmując – z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że wnie funkcjonujących na rynku gadżetów z górnej półki cenowo sprzętowej.

Jako, że hasłem przyświecającym ceremonii prezentacji smartfona było przewijające się słowo „prostota”, rozmaitych modyfikacji w stosunku do poprzedniego flagowca firmy doczekał się także dawniej krytykowany interfejs użytkownika obecnego w nim oprogramowania. UI ma być też czystsze, o wiele mniej skomplikowane, a co za tym idzie przyjemniejsze w zwyczajnej obsłudze. Pewnych zmian nie uniknęły także systemy notyfikacji, zabezpieczeń oraz klawiatura. Wszystkie określane teraz przez koreańską firmę mianem „inteligentnych”. Cokolwiek to znaczy.

Bardzo istotnym elementem funkcjonowania smartfona ma być świeżo zaprezentowany, wirtualny asystent Smart Notice, który jawi się nam jako swoiście uproszczona wersja serwisu Google Now. Na razie trudno powiedzieć czy znajdzie on szersze zastosowanie w praktyce. Możliwe.

Urządzenie będzie dostępne do nabycia już od dziś na terytorium Korei. Na jego premierę w pozostałych regionach przyjdzie nam poczekać przynajmniej kilka tygodni. Początkowo smartfon ukaże się na rynku w pięciu wariantach kolorystycznych – czarnym, białym, złotym, fioletowym i czerwonym.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści