newssmartfonyWiadomość główna

„Smartfon idealny”, OnePlus One oficjalnie zaprezentowany

No i stało się! Po wielu miesiącach zapowiedzi i buńczucznych, medialnych deklaracji, chińska firma nareszcie zaprezentowała światu swój pierwszy flagowy smartfon OnePlus One. Czy rzekomy pogromca obecnych dominatorów rynku urządzeń mobilnych faktycznie ma szansę zostać hitem sprzedażowym 2014 roku?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – wszystko wskazuje na to, że tak. Jeśli wirtualny obraz urządzenia znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości, będzie ono sprzętem o bodaj najlepszym stosunku jakości do ceny w tym sektorze rynku.

Co ciekawe, mimo że specyfikacja słuchawki nie stanowiła większej tajemnicy od nieco ponad miesiąca, jej ostateczna wersja zawiera aż 36 zmian w stosunku do pierwotnie ujawnionych parametrów smartfona. Jedną z najważniejszych modyfikacji jest, zdaniem producentów, materiał z którego została wykonana jego błyszcząca obudowa. Zamiast aluminium, wykorzystano stop magnezu, dzięki czemu ważący 162 gramy One ma być najlżejszym 5,5-calowym urządzeniem tego typu na świecie.

Pozostała część wyposażenia smartfona stanowi poniekąd kalkę specyfikacji najbardziej wydajnych aparatów na rynku. Urządzenie zostało wyposażone w spory, pokryty szkłem Gorilla Glass 3, 5,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli (401 ppi), wspierany 3 gigabajtami RAM-u, potężny, czterordzeniowy procesor Qualcommu – Snapdragon 801 o częstotliwości taktowania 2,5 GHz, 16 bądź 64 GB standardowej pamięci wewnętrznej, 13-megapikselowy aparat z sensorem Sony Exmor IMX214 (obiektyw f/2.0, możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 4k), przednią kamerę 5 MPx, głośniki JBL, moduły LTE, Bluetooth 4.0 i NFC a także niezgorszą, 3100 mAh, niewymienialną baterię. Mierząca dokładnie 152,9 x 75,9 x 8,9 mm całość pracuje pod kontrolą opartego na Androidzie 4.4, CyanogenModa 11S.

Tak jak można było się tego spodziewać, ważna częścią obsługi słuchawki mają być także wykonywane za jej pośrednictwem gesty. Przykładowo, narysowanie odpowiedniej figury na ekranie blokady będzie powodować otwarcie przypisanej do niej aplikacji bądź funkcji smartfona.

Urządzenie ukaże się na rynku w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym, które będzie można dowolnie urozmaicać z pomocą specjalnych nakładek z bambusa, drewna czy kevlaru.

Wziąwszy do kupy wszelkie wymienione wyżej parametry – cena słuchawki może wydawać się nam wręcz szokująca. Za 16-gigabajtowy wariant smartfona trzeba będzie zapłacić zaledwie 269 euro, zaś wersja 64 GB będzie tylko o 30 euro droższa. Niestety, zgodnie z zapowiedziami, sprzedaż urządzenia początkowo będzie opierać się na systemie zaproszeń, co oznacza, że trafi na rynek w dość ograniczonej liczbie egzemplarzy.

W pierwszej kolejności, OnePlus One będzie dostępny do nabycia w Belgii, Austrii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Hongkongu, Włoszech, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Tajwanie, Wielkiej Brytanii oraz USA. Na razie nie wiadomo kiedy oficjalnie będziemy mogli oficjalnie dostać go na terytorium Polski.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści