news

Słuchawki Sennheisera tłumią dosłownie wszystko

Sennheiser próbuje dotrzeć do często podróżujących audiofilów. Słuchawki z funkcją tłumienia dźwięku i prowadzenia rozmowy, które wygodnie leżą w uszach podczas spania zostały zaprezentowane na tegorocznym CESie.

Słuchawki CXC 700 zostały wyposażone w technologię zaawansowanego tłumienia odgłosów z zewnątrz. Pierwszy profil umożliwia filtrowania dźwięków o niskiej częstotliwości (100-400 Hz). Przyda się w samolotach, pociągach i autobusach, gdzie silniki wytwarzają właśnie tego typu dźwięki, a także wytłumi gadatliwych sąsiadów. Drugi profil (400-3000 Hz) skupia się na wyższych dźwiękach, głownie monotonnych odgłosów np. klimatyzacji. Trzeci profil łączy w sobie dwa poprzednie profile, ale z mniejszą skutecznością tłumienia.

Dodatkowa funkcja TalkThrough przydaje się przy krótkich rozmowach, np. podczas zamawiania drinków na pokładzie czy sprawdzania biletów w pociągu. Bez wyciągania słuchawek z uszu wyraźnie usłyszymy rozmówcę. Przełączanie profili wyciszania i TalkThrough odbywa się za pomocą wbudowanego kontrolera i jest sygnalizowane zarówno wizualnie, jak i nadawany jest komunikat w słuchawkach.

Za luksusy od Sennheisera zapłacimy 320 dolarów. [Sennheiser]

podobne treści