film

Słonik Dumbo trafi na ekrany kin

Jednak to nie wszystko – film o zwierzaku z nienaturalnie dużymi uszami będzie filmem aktorskim, opartym na animowanym klasyku z 1941 roku. Scenariusz do Dumbo napisze Ehren Kruger, autor skryptów do Transformers: Wiek zagłady, The Ring czy Krzyk 3.

Oryginalna bajka sprzed ponad sześćdziesięciu lat była po Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, Pinocchio i Fantazji dopiero czwartą produkcją Disney’a a także jedną z najkrótszych – trwała tylko 64 minuty.

Po tym, jak studio z sukcesami powróciło do kin z Alicją w Krainie Czarów czy spin-offem Śpiącej królewnyCzarownicą z udziałem Angeliny Jolie, Disney planuje stworzyć po raz kolejny pełnometrażowy film aktorski bazujący na popularnej bajce, znanej dzieciom na całym świecie.

Warto przypomnieć, że w pracach jest już kilka podobnych produkcji. W marcu przyszłego roku w kinach ma zadebiutować nowa wersja Kopciuszka, nad którym pracuje Kenneth Branagh. W przygotowaniu jest także Księga dżungli Jona Favreau oraz Piękna i Bestia, nadzorowana przez Billa Condona.

Ehren Kruger, który wspólnie z Alexem Kurtzmanem i Roberto Orcim napisał dwie ostatnie części Transformers, będzie producentem Dumbo wraz z Justinem Springerem (Niepamięć, Tron: Dziedzictwo).

Dla przypomnienia zwiastun oryginalnego filmu z 1941 roku, który do teraz nadal cieszy się niesłabnącą popularnością i jest wymieniany jako jedna z najlepszych bajek w historii kina:

podobne treści