gadżety

Słodka melodia z czekoladowej płyty


Koneserzy nadal gromadzą płyty winylowe i słuchają muzyki odtwarzanej przez gramofon. Skazani są na klasyki, ponieważ rzadko mamy okazję kupić współczesną muzykę utrwaloną na tym nośniku. Na szczęście szykuje się całkowita rewolucja, ponieważ pewien muzyk wpadł na pomysł, by wytłoczyć piosenkę na płycie wykonanej z czekolady. Po odsłuchaniu wskazana jest zatem konsumpcja.

Chodzi o Francuza posługującego się pseudonimem BreakBot. Jego smakowity krążek „By Your Side” powstaje przez wylewanie płynnej gorzkiej czekolady na okrągłą formę. Powstaje odlew, który pełni funkcję jednostronnej czarnej – a właściwie brązowej – płyty.

Czekoladowy nośnik pamięci ma wiele minusów. Po pierwsze, udaje się go odtworzyć tylko 3-5 razy. Ponadto trzeba potem posprzątać czekoladowe wiórki z gramofonu. Z tego wynika, że płytę lepiej skonsumować czym prędzej!

„By Your Side” w wersji do posłuchania i zjedzenia jest w sprzedaży tylko w paryskim butiku Colette. Na iTunes dostępna jest tymczasem cyfrowa wersja utworu. [Facebook – BreakBot, Geekologie]

podobne treści