news

Śledź Mikołaja z Google i NORADem

​Jak co roku Google łączy swoje siły z Dowództwem Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD), nie w celu zbombardowania siedziby Apple, ale żeby śledzić Świętego Mikołaja. Oto 5 sposobów, żebyś także ty mógł śledzić Świętego Mikołaja.

Na stronie http://www.noradsanta.org/ możesz sprawdzać bieżącą lokalizację Świętego Mikołaja, a także jego kolejny przystanek na trasie dookoła świata.

Tutaj możesz zobaczyć ruch Świętego Mikołaja w Google Earth. Jedyne, czego będziesz potrzebował to plugin do przeglądarki. Ten sposób jest wyjątkowo spektakularny.

Użytkownicy Androida, iGadżetów i innych urządzeń obsługujących Google Maps mogą wyszukać słowo „santa” i pojawi im się miejsce, w którym znajduje się Mikołaj.

Subskrypcja oficjalnego kanału Świętego Mikołaja dostarczy nam filmiki z przelotu zaprzęgu nad ciekawymi miejscami na świecie.

Facebook, Twitter i Google Realtime Search także przychodzą z pomocą. Profil na Facebooku, na Twitterze lub wyszukiwanie w bieżących wydarzeniach również zdradzi nam położenie Mikołaja.

Frajdy co niemiara, tylko kiedy Mikołaj przybędzie do Polski? W chwili pisania artykułu znajdował się nad Nową Zelandią. Czy dzieci w Polsce były wystarczająco grzeczne?

Update: Najgrzeczniejszym miastem w Polsce okazał się Lublin, gdzie Mikołaj zawitał o 23:43. Gratulujemy!

#!#photo2#!#

podobne treści