news

Skype jest już oficjalnie częścią Microsoftu

Po blisko pięciu miesiącach od ogłoszenia zakupu Skype’a przez Microsoft, transakcja została sfinalizowana, szefowie obu firm przybili piątki i uśmiechnęli się do pamiątkowego zdjęcia.

Sam fakt nabycia za zawrotną kwotę 8,5 miliarda dolarów Skype’a niewiele zmieni w działaniu obu firm – Skype stania się jednym z oddziałów Microsoftu, jego prezes Tony Bates pozostanie na stanowisku, podobnie zresztą jak jego podwładni pracujący w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Estonii, Szwecji i wielu innych krajach.

Na oficjalnym blogu Microsoftu, Bates bardzo ciepło mówił o połączeniu sił obu „innowacyjnych, zorientowanych na rozwój oprogramowania” firm. Będący od kilku godzin podopiecznym Steve’a Ballmera nie określił, jaką dokładnie będzie pełnić funkcję w Microsofcie, zapewnił jednak o konieczności kontynuowania tego, na czym Skype zna się najlepiej – umożliwianiu milionom ludzi prowadzenia wideorozmów w Sieci.

Ciekaw jestem, po jakim czasie widoczny na głównej stronie internetowej Skype iPhone zostanie zastąpiony na przykład HTC Mozartem. [Microsoft]

podobne treści

  • dummy

    Dla dobra firmy powinien zostać zastąpiony zdjęciem 4 telefonów – iPhonem, Androidem, WP7 i Blackberry z odpaloną telekonferencją na 4 urządzeniach hellyeah