news

Sklep Amazona z 3800 aplikacjami na Androida już otwarty

Nielubiany przez firmę Apple alternatywny sklep Amazona z 3800 aplikacjami na Androida już wystartował. Znajduje się wśród nich między innymi darmowa gra Angry Birds Rio.

Amazonowi udało się przyciągnąć do dostępnego jedynie dla posiadaczy smartfonów z Androidem ze Stanów dużych twórców cały czas rozwijającego się rynku mobilnych gier. Firmy takie jak Gameloft, Glu Mobile oraz Rovio oferują swoje aplikacje za darmo lub za kilka dolarów, dokładnie tak samo jak App Store i Android Market. Tym, czym Appstore różni się od swoich innych sklepów z aplikacjami na komórki jest możliwość przetestowania interesującej nas pozycji w oknie przeglądarki przez całe pół godziny.

Amazon wykorzystał w Appstore ten sam algorytm, który odpowiada w jego „zwykłym” sklepie z książkami i filmami za sugerowanie kupującemu następnego godnego uwagi przedmiotu.

Póki co, w Appstore znajduje się mało aplikacji, lecz z czasem ich liczba znacznie urośnie. Amazon ma zamiar tylko w ograniczonym stopniu kontrolować ich napływ – można powiedzieć, że na poziomie pomiędzy Marketem i App Store. Jedynymi aplikacjami, które nie trafią na jego półki, będą te wadliwie działające lub narażające dane lub portfel użytkownika smartfonu na niebezpieczeństwo.

Nieznana jest data otworzenia sklepu Amazona dla klientów z Polski. [App Store, eMoney, NY Times]

podobne treści

  • szymonunion

    wejść można, ale rio ściągnąć już nie. Natomiast dziś wieczorem ściągnę napewno będąc w Polsce :)

  • krzysiek.add

    Co to jest portwel hahahaha

  • sada

    portwel wymiata:d