news

Składany smartphone Samsunga trafi do testerów jeszcze w tym roku?

Od czasów sławetnego Microsoft Courier, co jakiś czas powraca motyw urządzenia, które można byłoby złożyć na pół. Na razie jednak smartphone’a składany jak książka pozostaje nadal urządzeniem czysto koncepcyjnym. Ale możliwe, że nie będzie nim długo.

Przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z informacji, które podaje portal ETNews. Według źródeł koreańskiego serwisu, Samsung finalizuje prace nad składanym smartphonem, a jego produkcja miałaby ruszyć w trzecim kwartale tego roku.

Początkowo będzie to jednak partia kilku tysięcy testowych urządzeń, które mają zostać przekazane do gruntownych testów. Testy te mają pozwolić na zebranie informacji zwrotnych potrzebnych do wypuszczenia w pełni dopracowanego produktu. Nie bez znaczenia jest także to, że w przypadku całkowicie nowego typu urządzenia, Samsung wolałby uniknąć wizerunkowej wpadki podobnej do tej, jaka była udziałem Galaxy Note 7. Co ciekawe, według informacji serwisu, pierwsze prototypy składanego urządzenia miały już zostać pokazane podczas tegorocznych targów MWC, ale na niepublicznym pokazie, który był utrzymywany w tajemnicy.

Jeśli testy przebiegną pomyślnie, masowa produkcja składanych smartphone’ów mogłaby ruszyć w przyszłym roku.

Samsung nie od dziś interesuje się ideą składanych urządzeń. Już jakiś czas temu firma zabezpieczyła sobie patenty związane z tym pomysłem, a według ETNews, koreańskiemu koncernowi bardzo zależy na tym, by nikt inny nie wyprzedził go we wprowadzeniu tego typu urządzeń na rynek. Nam pozostaje poczekać na kolejne przecieki, które zapewne pojawią się jeśli pierwsza partia składanych smartphone’ów rzeczywiście trafi do testów.

podobne treści